banner279

Tuşba Belediyesi’nden yamaç paraşütü etkinliği

Tuşba Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Van Sportif Havacılık Kulübü ile ortaklaşa yamaç paraşütü ve Van Gölü sahilinde çevre temizliği etkinliği düzenledi.

Tuşba Belediyesi’nden yamaç paraşütü etkinliği

Van şehir merkezinde 35 kilometre uzaklıkta bulunan Ayanis Mahallesi’nin kuzeybatısındaki tepenin üzerine kurulan Ayanis Kalesi'nde startı verilen etkinliğe Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ile Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk, birim müdürleri ile Van Sportif Havacılık Kulübü üyeleri katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Yamaç Paraşütü’ne katılan Van Sportif Havacılık Kulübü sporcuları, gökyüzünde Türk Bayrağını dalgalandırdılar. Van Gölü’ne hakim bir konumda bulunan Ayanıs Kalesi’nden havalanan paraşüt sporcuları, bir müddet gökyüzünde süzüldükten sonra sahile iniş yaptılar.

Başarılı bir şekilde Van Gölü sahiline iniş yapan gençler, daha sonra Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ile birlikte her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin gittiği sahilde çöp topladılar. Van Gölü sahiline atılan çöpleri katılımcılarla toplayan Başkan Akman, bu tür etkinliklerin artırarak Tuşba İlçesi’nin turizm potansiyelini ortaya çıkararak tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi. Başkan Akman, “Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Tuşbamız, coğrafyası ve iklimi ile yeni bir cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Tuşba İlçemiz, hem yamaç paraşütü hem de deniz turizmi için gerekli olan uzun kıyıları, temiz deniz suyu, mavi bayraklı plajı, uygun kumsalları, doğal ve tarihi güzelliklerin yanında, uygun iklim koşullarına da sahip olması nedeniyle turizm alanında büyük bir gelişme göstermektedir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140