banner279

Tuşba Belediyesi’nden Mehmet Akif Ersoy'u anma programı

Tuşba Belediyesi, ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla özel bir program düzenledi.

Tuşba Belediyesi’nden Mehmet Akif Ersoy'u anma programı

Belediye meclis salonunda düzenlenen ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Ömer Demirbağ tarafından verilen konferansa; Belediye Başkanımız Salih Akman’ın yanı sıra Tuşba Belediyesi meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile çok sayıda genç katıldı.

Konferansın açılışında bir konuşma yapan Başkan Akman, bayrak ve vatan sevgisinin bir tezahürü olan milli marşların, duyguların en güzel ifade edildiği mısralar olduğunu söyledi. Başkan Akman, “İstiklal Marşımızı her okuduğumuzda bizleri yeniden heyecanlandırmakta ve milli duygularımıza tercüman olmaktadır. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘Allah, bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ temennisiyle kaleme aldığı; her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız; bizlere aynı zamanda karanlık ufkun ardından doğacak şafağın müjdelemektedir” dedi.

Başkan Akman’ın yaptığı açılış konuşmasının ardında YYÜ Doktor Öğretim Üyesi Ömer Demirbağ, tarafından verilen konferansa geçildi. Gençlerin büyük ilgi gösterdiği konferansın sonunda Başkan Akman, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden ‘Milli Marş’ olarak kabul edilişinin 101. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ münasebetiyle düzenledikleri konferansa katılarak destek veren Dr. Öğretim Üyesi Ömer Demirbağ’a bir teşekkür plaketi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140