banner279

Başkan Akman çalışmaları yerinde inceledi

Tuşba Belediyesi’nin, havaların ısınmasıyla birlikte başlattığı ‘Bahar Temizliği’ çalışması devam ederken, Belediye Başkanı Salih Akman da çalışmaları yerinde inceledi ve vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Akman çalışmaları yerinde inceledi

 Van’da İlkbahar'ın gelmesiyle kar yağışı ve aşırı soğuklar, yerini güneşli havaya bırakırken, bunu fırsat bilen Tuşba Belediyesi de cadde ve sokaklarda bahar temizliği başlatmıştı. Geçen hafta ilçe genelinde cadde ve sokakları tazyikli suyla yıkamaya başlayan belediye ekipleri, yol ve kaldırım kenarlarında kış aylarından kalan olumsuz görüntüleri ortadan kaldırmaya devam ediyor.
 Merkez 10 mahallede 5 yıkama, 3 süpürme ve 2 çöp toplama olmak üzere 10 araç ve 30 personel ile bir haftadır yürütülen temizlik çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk ve birim müdürleri ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Salih Akman, yürütülen yol süpürme ve yıkama çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Son günlerde hızla yayılan yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınına karşı ekiplerin, gece gündüz demeden temizlik çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Akman, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ekiplerimiz, Tuşba İlçemiz genelinde bulvar, cadde, sokak ve kaldırımlarda süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışması yapıyor. Tuşba Belediyesi olarak, ilçe genelinde başlattığımız temizlik ve dezenfekte çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140