banner279

VASKİ, su sayaçlarının geri dönüşümünü sağlıyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ tarafından başlatılan kurumsal yapı çalışmalarında büyük mesafe alındı. VASKİ faaliyete alacağı yeni atölyede su sayaçlarının geri dönüşümünü sağlayarak ekonomiye büyük katkı sağlayacak.

VASKİ, su sayaçlarının geri dönüşümünü sağlıyor

 VASKİ bundan sonra miadını doldurmuş, eksik parçalarından dolayı hurdaya atılmış kullanılamaz denilen binlerce su sayacını onararak yeniden ekonomiye kazandıracak. Böylelikle şu anda ilk etapta 12 bin su sayacının onarılarak yeniden kullanılır hale getirilmesi hedefleniyor. Binlerce su sayacının basit bir malzeme eksiğinden dolayı atık malzeme olmasının önüne geçilecek. Van’da ilk kez uygulanan bu yöntemle vatandaşlar için de büyük kolaylık sağlanarak yeni su sayacı alımı yerine atölyede çok daha az maliyetle onarımı gerçekleştirilecek.

   İş adamı Yunus Çınar tarafından VASKİ’ye 25 bin su sayacına yetecek kadar yedek parça hibe edildi. Hibe edilen malzemeleri yerinde inceleyen VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çayırlı, bu konuda yapılacak çalışmalar hakkında yetkililerden teknik bilgiler aldı.

   VASKİ Makine İkmal Garajında faaliyet geçecek olan yeni atölyede son hazırlıklar yapılıyor. Binlerce su saatinin onarımına yetecek kadar malzemenin olduğunu belirten VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çayırlı, bu atölye ile hem vatandaş hem de kurum büyük bir ekonomik kazanç sağlayarak tasarruf etmiş olacak. Sıfırdan yeniden bir su sayacı yapabilecek konuma geliyoruz. Milli servetin çöpe gitmesini engelleyeceğiz. Bize büyük hibede bulunan işadamı Yunus Çınar’a da teşekkür ederiz. Van’da ilk olan bu hizmet halkımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

   Çayırlı’nın incelemelerine Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Yavuz Kurt, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Hülya Talay ve İş adamı Yunus Çınar da katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241