banner279

Ziraat Odası’ndan uyarı: Çiftçi kayıtları için zaman azalıyor

Van Başkale Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan, destekler konusunda gerekli olan “Çiftçi Kayıt Sistemi” için başvuru süresinin azaldığını, bu nedenle başvuru yapmayan çiftçilerin başvurularını zamanında yapması gerektiğini söyledi.

Ziraat Odası’ndan uyarı: Çiftçi kayıtları için zaman azalıyor

Odanın resmi sitesinde açıklama yapan Başkale Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan, “Çiftçi Kayıt Sistemi” kapsamında desteklerden yararlanmak isteyen çiftçilerin bir an önce kayıt sistemine başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

KAYDI OLMAYAN YARARLANAMAZ
Bir çiftçinin desteklerden yararlanabilmesi için mutlaka kayıt yapması gerektiğini hatırlatan Aşkan, şunları ifade etti:
"Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kaydı olmayan çiftçilerimizin desteklerden yararlanması mümkün değildir. Bundan dolayı Çiftçi Kayıt Sistemi başvurusu ihmal edilmemelidir. Çiftçilerimizin, 2019 yılı desteklerinden faydalanabilmeleri için odamızdan alacakları çiftçi belgesi ve diğer belgeler ile birlikte Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvuru yapmaları gerekiyor"

ZAMAN AZALIYOR
Çiftçilerin bu nedenle süre dolmadan kayıtlarını yapmaları gerektiğine de işaret eden Aşkan, şunları kaydetti: 
“Son başvuru tarihi 30 Haziran’dır. Ancak 29 ve 30 Haziran günleri tatile denk geldiği için herhangi bir sorun yaşanmaması için, 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar çiftçilerimizin başvurularını tamamlamaları gerekiyor."  

Haber: M.Selim KURT

Ziraat Odası’ndan uyarı: Çiftçi kayıtları için zaman azalıyor

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140