banner279

Vanlı yüzücüler 93 madalya ile döndü

Malatya’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Yarışlarına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzücüleri 2006-2007 doğumlu kızlar ve erkeler kategorisinde grup birinciliği, grup ikinciliği ve 13 Birincilik, 43 İkincilik, 37 Üçüncülük toplamda ise 93 madalya kazandı.

Vanlı yüzücüler 93 madalya ile döndü

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 07-08 Mart 2020 tarihleri arasında 12-14 yaş aralığında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 8 ilden 120 genç yüzücünün dereceye girebilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştıkları Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Grup Yüzme Yarışmaları Malatya Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti.

   Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kız ve erkek yüzücüleri, 2006 ile 2007 doğumlu kızlar kategorisinde grup birinciliği, 2006 doğumlu erkekler kategorisinde grup üçüncülüğü ve 2007 doğumlu erkekler kategorisinde de grup ikincisi olmayı başaran Vanlı yüzücüler, ferdi olarak ise toplamda 13 Birincilik, 43 İkincilik, 37 Üçüncülük toplamda ise 93 madalya kazanarak Diyarbakır’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Yarı Final Yüzme Yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

    Malatya Osman Çağlı Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan sporcu aileleri, vatandaş ve katılımcıların yoğun bir ilgiyle izlediği yarışmalarda sporcular; kurbağalama, sırtüstü, kelebek, serbest ve bayrak kategorilerindeki kıyasıya mücadeleleri izleyicilere de heyecanlı anlar yaşattı.

      2 gün boyunca devam eden; Anadolu Yıldızlar Ligi Grup Yüzme Yarışmalarında yarışan sporcular izleyenlere unutulmayacak bir yüzme yarışları izlettiler. Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bayan ve erkek yüzücüleri katıldıkları yarı final yarışlarında Van’a 13 birincilik, 43 ikincilik, 37 üçüncülük madalyası ve 2006-2007 doğumlu kızlar kategorisinde grup birinciliği, 2006 doğumlu erkekler kategorisinde grup üçüncülüğü ve 2007 doğumlu erkekler kategorisinde de grup ikinciliğini kazandırmayı başardılar.

    Ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Van Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Müdürü Mustafa Iğdır; “Söz konusu yarışlara bizler de ilimiz adına bayan ve erkeklerde iki takım halinde toplam 20 sporcuyla katılım sağladık. İlimiz adına güçlü ve daha köklü rakiplerimiz ile yarışarak büyük bir başarı elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Iğdır; 4 farklı kategoride bayan ve erkek takımımız 8 il arasında ilimize 1 grup birinciliği, 1 grup ikinciliği, 1 grup üçüncülüğü ile 13 birincilik, 43 ikincilik, 37 üçüncülük madalyası kazanarak önümüzdeki günlerde Diyarbakır’da düzenlenecek olan, Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Yüzme Yarışmalarında ilimizi temsil edeceklerdir. Her iki takımımız farklı kategorilerde ilimize toplam 93 madalya kazandırdı. Bu bizler için çok iyi bir başarı.  Elde edilen başarılar hem bizleri,  hem de sporcularımızı daha fazla motive etti. Kazandığımız bu güzel dereceler sonrası sporcularımız ile birlikte; Analig Yarı Final Yarışmalarına daha sıkı bir şekilde hazırlanıp, Milli takımımıza en az 5-6 sporcu kazandırmayı hedefliyoruz. Her konuda desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç beye, sporcularımızı yetiştiren antrenörlerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306