banner279

Vanlı judoculardan ‘ses’siz başarı…

Kilis’te yapılan İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonasında mücadele eden Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Fırat Yıldırım 66 kiloda, Gamze Akhan ise 78 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu.

Vanlı judoculardan ‘ses’siz başarı…

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Kilis’te gerçekleşen İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’na 21 ilden 57 sporcu katıldı.

   Şampiyonaya, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işitme engelliler Judo Takımı sporcularından Fırat Yıldırım ve Gamze Akhan katıldı.  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına yarışmaya katılan Fırat yıldırım 66 kiloda, Gamze Akhan ise 78 kiloda rakiplerini eleyerek, Türkiye Üçüncülüğü madalyasının sahibi olmayı başardı.

   İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda alınan sonuçları değerlendiren Fırat Yıldırım ve Gamze Akhan’ın antrenörü ve Van Judo İl temsilcisi Gürsel İzcier, şampiyonaya 3 ay hazırlanarak katıldıklarını söyledi.

    İzcier; “İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Van’dan iki sporcu ile katıldık. Bayan kategorisi 78 kiloda sporcumuz Gamze Akhan ve Erkekler 66 kilo kategorisinde ise mücadele eden bir diğer judocumuz Fırat Yıldırım da zorlu ve çekişmeli devam eden müsabakalar sonunda ilimize üçüncülük madalyasının sahibi oldular.

Zorlu ve disiplinli çalışmalarımız sonucunda ilimize 2 Türkiye Üçüncülüğü kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sporcumuz Fırat Yıldırım ile Gamze Akhan’ın zorlu yaşamlarını bir kenara bırakıp, spora kazandırılması ilimizdeki diğer engelli sporcularımıza da çok iyi bir örnek olacağına inanıyoruz. Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç’ engelli judo branşında yarışmalara katılan sporcularımıza vermiş olduğu desteklerinden dolayı kendisine sporcum ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki ilimizde engelli sporcularımıza destek verildiği zaman birçok farklı branşta yarışmalara katılan engelli sporcularımız da en güzel başarılara imza atacaklardır. Kızımız Gamze Akhan ve Fırat Yıldırım’ı ilimiz adına kazanmış olduğu bu güzel başarısından ötürü bir kez daha yürekten kutluyoruz. Bir sonraki şampiyonalarda daha iyi dereceler alacağımıza sonuna kadar inanıyoruz. Yarışmalarda illerini en şekilde temsil eden bütün sporcularımıza ve ilimize ise Türkiye Üçüncülüğü kazandıran sporcularımıza bir kez daha teşekkür ediyor, Bizlere göstermiş oldukları desteklerinden dolayı başta; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140