banner279

Vanlı boksörlerden büyük başarı

Çankırı’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar ve Genç Kadınlar Boks Şampiyonasına katılan; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü boksörleri, zorlu ve çekişmeli müsabakalar sonucunda 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği ve 4 Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile dönmeyi başardı.

Vanlı boksörlerden büyük başarı

Türkiye Boks Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve 27 Ocak ile 02 Şubat 2020 tarihleri arasında 318 sporcunun mücadele ettiği; Türkiye Yıldızlar ve Genç Kadınlar Boks Şampiyonasında 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği ve 4 Türkiye üçüncülüğü elde eden, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü boksörlerinden 60 kiloda Evin Erginoğuz ve 80 kiloda Yaren Düztaş Türkiye Şampiyonu olurken, 80 kiloda Şeyma Düztaş Türkiye İkincisi, 52 kiloda Marziye Pekel, 57 kiloda Candan Çoban,75 kiloda Helin Çaça ve 75 kiloda ise Azra Gedikoğlu Türkiye Üçüncülüğü ile Bronz Madalyanın sahibi olarak sergiledikleri performanslarından dolayı Türkiye Boks Federasyonu yetkilileri tarafından da büyük beğeni kazandı.

   Sporcuların gösterdiği başarıdan duydukları memnuniyeti dile getiren Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz, “Türkiye Boks Federasyonumuz tarafından Çankırı'da 43 ilden 318 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen, Türkiye Yıldızlar ve Genç Kadınlar Boks Şampiyonasına bizlerde, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Boks Takımı adına 9 sporcumuz ile katılım sağladık. 5 gün boyunca zorlu ve 13 farklı sıklette mücadele eden kadın sporcularımızdan 60 kiloda Evin Erginoğuz ve 80 kiloda Yaren Düztaş Türkiye Şampiyonu olurken, 80 kiloda Şeyma Düztaş Türkiye İkincisi, 52 kiloda Marziye Pekel, 57 kiloda Candan Çoban, 75 kiloda Helin Çaça ve 75 kiloda ise Azra Gedikoğlu Türkiye Üçüncülüğü madalyasını ilimize kazandırmayı başardılar. Yani toplam 9 sporcumuzdan 7 madalya alarak büyük bir başarıya imza atmış olduk. İlimiz adına 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği ve 4 Türkiye Üçüncülüğü elde eden bu sporcularımız ile yaklaşık 4 yıldan fazla bir süredir çalışmaktayım. Sporcularımızın uluslararası müsabakalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek kabiliyete sahip olduklarını, kazandıkları başarılarından görmekteyiz. Bu başarılarımızı disiplinli ve düzenli çalışmalarımıza borçluyuz. İlimizde boks branşımızın son 5 yıldaki başarı çıtasının bu denli artmasında, Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Nevzat İnanç'ın katkıları oldukça fazladır. Ayrıca bu müsabakalara katılmamızda bizlere büyük destek veren, Edremit Belediye Başkanımız Sayın İsmail Say’a da tüm sporcu ve boks camiamız adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

    Katıldıkları Türkiye Yıldızlar ve Genç Kadınlar Boks Şampiyonasında Van'a farklı kategorilerde 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği ve 4 Türkiye Dördüncülüğü kazandıran sporcuları ve antrenörleri tebrik eden; Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise; "Türkiye Boks Federasyonumuz tarafından Çankırı'da yapılan Türkiye Yıldızlar ve Genç Kadınlar Boks Şampiyonasına ilimiz adına katılarak ilimize 3 farklı kategoride toplam 7 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan boksörlerimizi bir kez daha yürekten kutluyoruz. Boksörlerimiz ilimizin başarı çıtasını her zaman yükseltmektedirler. Bu başarılarından ve çalışmalarından dolayı ilimizde böylesi gurur verici sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen boks antrenörümüz Ayhan Öz başta olmak üzere diğer tüm antrenörlerimize çok teşekkür ediyor, sporcularımızı da kazanmış oldukları bu güzel başarılarından dolayı bir kez daha yürekten kutluyor, kendilerine bundan sonraki katılacakları müsabakalarında ise başarılar diliyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140