banner307

Vanlı atlet Türkiye ikincisi…

İzmir’de bu yıl 13.sü düzenlenen Kobilay Ulusal Cumhuriyet Yol Koşusu Yarışmasına Van adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcusu Mahsum Değer, 10km genç erkekler kategorisinde güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye İkinciliği madalyasının sahibi oldu.

Vanlı atlet Türkiye ikincisi…

Türkiye Atletizm Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan ve İzmir’de bu yıl 13.sü düzenlenen Kobilay Ulusal Cumhuriyet Koşusuna katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm sporcusu Mahsum Değer 10 km Genç Erkekler kategorisinde ilimize Türkiye İkinciliği madalyasını kazandırdı.

   Van’lı Milli Sporcu Mahsum Değer atletizm branşında başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Birçok başarıya imza atmış, Vanlı atlet, bu kez de İzmir’de yapılan Kobilay Ulusal Cumhuriyet Koşusunda rüzgar gibi eserek kendinden sıkça bahsettirdi.

   İzmir’de yapılan Kobilay Ulusal Cumhuriyet Koşusunu değerlendiren, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milli Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen, aldıkları başarının kendileri için oldukça önemli olduğunu söyledi.

   En yakın rakibine bile fark attıklarını vurgulayan Esen, "İlimiz adına kazanmış olduğumuz, Türkiye İkinciliği derecesi ile federasyonumuz tarafından 11 Ocak 2020’de Mersin ilinde yapılacak olan Kulüplerarası Atletizm Şampiyonasında ilimizi temsil etme hakkı kazandık. 119 sporcunun katılım sağladığı yarışların genelinde iyi bir performans sergiledik ve sporcumuz da elinden geleni yaparak gümüş madalya kazandı. İlimiz adına gelecek vadeden sporcularımız arasında bulunan Mahsum Değer, katıldığı il, bölge ve Türkiye Şampiyonası yarışmalarının sonucunda elde etmiş olduğu böylesi başarılı sonuçları ile federasyon yetkilerimiz tarafından da takdir gördü ve başarı dilekleri aldı. Sporcumuz ile her gün performans ve özel olarak ilgilenip, antrenmanlarını da bizzat yakından takip ediyoruz. Sporcumuzun almış olduğu derecesi bizler için gerçekten çok sevindirici oldu. Umarız bu güzel başarılarımızı, 11 Ocak 2020 tarihinde Mersin’de yapılacak Kulüplerarası Atletizm Şampiyonasından da başarılı dereceler elde ederek ilimizden daha çok bahsettireceğiz” dedi. 

   Antrenör Esen, ilimizde atletizm branşına vermiş olduğu desteklerden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306