banner279

Van takımı, yarı finale yükseldi

Van’da okul sporları kapsamında düzenlenen Okullar Arası Hentbol Turnuvasında çıktığı karşılaşmaları kazanarak il birincisi olan Özel Van Fen Teknoloji Lisesi Hentbol Takımı, Erzurum ilinde düzenlenen bölge yarışmalarında çıktığı üç maçı da kazanarak bir üst tura çıkma başarısı gösterdi.

Van takımı, yarı finale yükseldi

Özel Van Fen Teknoloji Lisesi Hentbol Takımı, Nisan ayı içerisinde Erzincan’da yapılacak Yarı Final Genç Erkek Hentbol Müsabalakarında Van’ı temsil etmeye hak kazandı. 

"BU BAŞARI BİZLERİ MUTLU ETTİ"

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Özel Van Fen Teknoloji Lisesi Müdürü Ömer Saklı, alınan başarıdan dolayı çok memnun olduklarını söyledi.
Yeni bir okul olmasına rağmen elde edilen başarının sevindirici ve önemli olduğuna vurgu yapan Okul Müdürü Saklı; "2019-2020 eğitim-öğretim yılında Van'da eğitime start veren okulumuz, Van Erek Beş Yıldız Hentbol Takımının alt yapısında yetişmiş öğrencileri burslu olarak bünyesinde toplamış ve öğrencileri akademik, kültürel ve sportif alanlarda yetiştirip bir çok alanda başarılara imza atmak arzusundadır. Bu bağlamda, Erzurum ilinde yapılan Hentbol Bölge Yarışmalarında çıktığı maçları kazanarak bir üst tura çıkan takımımızın teknik kadrosunu, Erek Beş Yıldız Hentbol Spor Kulübünü ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hedefi, okulumuza ve Van ilimize şampiyonluk getirmek olan takımımıza bundan sonraki karşılaşmalarda da  başarılar dilerim” şeklinde konuştu.
Özel Van Fen Teknoloji Lisesi Hentbol Takımı, daha önce Van'daki müsabakalarda başarı göstermiş ve bu başarıların ardından ilimizi Erzurum'da temsil etme hakkı elde etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306