banner279

Van Spor'un konuğu Sakaryaspor A.Ş.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve kaybettiği puanlardan dolayı play-off potasından da uzaklaşmaya başlayan Van Spor FK, yarın kendi sahasında önemli bir maça çıkacak. Play-off yolunda yarıştığı takımlardan biri olan Sakaryaspor A.Ş.'yi konuk edecek olan Van Spor FK, bu maçı kazanarak play-off iddiasını sürdürmek istiyor.

Van Spor'un konuğu Sakaryaspor A.Ş.

Hafta boyunca bu maçın hazırlıklarını yapan ve geçtiğimiz hafta Etimesgut Belediyespor karşısında kaybedilen puanları bu maçla telafi yoluna gitmek isteyen Van Spor'da tek hedef galibiyet.
Feyyaz Uçar yönetiminde hazırlıklarını sürdüren ve bugün yapacağı ter idmanının ardından yarın ki maçı bekleyecek olan Van Spor'da, amaç yeniden çıkışa geçmek.
Play-off yolunda en önemli rakipleri arasında bulunan Sakaryaspor'u eli boş göndermek isteyen Van Spor FK, ardından da hafta içi oynayacağı erteleme maçını da kazanarak yoluna devam etmeyi arzuluyor.

MAÇ, SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Çin'in Vuhan kentinde görülen ve kısa zamanda neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle, ülkemizdeki tedbirler kapsamında maçların seyircisiz oynanmasına karar verildi. Bu karar doğrultusunda yarın Van'da oynanacak olan Van Spor FK – Sakaryaspor A.Ş. maçına seyirci alınmayacak.

TFF'DEN AÇIKLAMA

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, koronavirüs nedeniyle alınan karar doğrultusunda maçların seyircisiz oynanacağını duyururken, maçlarda uygulanacak prosedürlere ilişkin de şöyle bir açıklama yayımladı; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen, Koronavirüse (Kovid-19) karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı sonrasında, alınan kararlar gereğince Nisan ayı sonuna kadar futbol müsabakaları seyircisiz olarak oynanacaktır.
Bu kapsamda, 13 Mart ile 30 Nisan tarihleri arasındaki Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'deki tüm müsabakalara seyirci alınmayacaktır.
TFF tarafından Koronovirüs salgını nedeniyle müsabakalarda alınan tedbirler ve seyircisiz müsabaka uygulamaları detayları şu şekildedir:
1. Müsabaka öncesinde gerçekleşecek seremonide tokalaşma olmayacaktır.
2. Müsabakalarda seremonilerde refakatçi çocuk uygulaması yapılmayacak olup, bu hususta alınan izinler de iptal edilmiştir.
3. Müsabakalarda ısınma ve seremoniden önce TFF tarafından izin verilmiş olan pankartların dışında herhangi bir etkinlik yapılmayacaktır.
4. Koronavirüs ile ilgili takımların, protokolün, basın ve yayın ekiplerinin, çalışma salonları, stadyum yönetimi ve yerel makamların kullanacağı alanlar dezenfekte edilecek, alanlarda bulunanlara el dezenfektanı sağlanacaktır.
5. Protokol tribününe sadece;
a) Ev sahibi ve misafir kulüplerin en fazla 25'er kişi olmak kaydıyla Müsabaka Organizasyon Toplantısı'nda TFF temsilcisine ibraz edecekleri listede bulunan kişiler,
b) Ev sahibi ve misafir takımların müsabaka listesine giremeyen akredite ettirecekleri en fazla 5'er futbolcu
c) TFF yönetici ve görevlileri,
d) Devlet protokolüne dahil kişiler girebilecektir.
6. Müsabakalarda akredite edilmiş basın mensupları ile Akreditasyon Talimatı hükümlerince akredite edilmiş kişiler görev yapabilecektir.
7. Hak mahrumiyeti, giriş yasağı, müsabakadan men cezası alan veya idari tedbirli olan kişiler 25 kişilik akreditasyon listesinde yer alamayacaktır.” / Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306