banner307

Türkiye üçüncüsü öğretmenlere başarı belgesi…

Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen ‘Türkiye Öğretmenler Kupası’nda basketbol kategorisinde Türkiye üçüncüsü olan Özalp Milli Eğitim Müdürlüğü Kadın Basketbol Takımı, başarı belgelerini aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, başarılarından dolayı öğretmenleri kutladı.

Türkiye üçüncüsü öğretmenlere başarı belgesi…

 Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, öğretmenlerin dayanışma duygularını geliştirmek ve sporun önemini vurgulamak ve geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerin rehberliğinden yararlanmak amacıyla bu yıl ilk kez salon futbolu (futsal), 3X3 basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında "Türkiye Öğretmenler Kupası" turnuvası düzenledi.

    Bu kapsamda, 21-30 Ekim 2019’da Van'da düzenlenen müsabakalarda birinci olan Özalp Milli Eğitim Müdürlüğü Kadın Basketbol Takımı, 4-12 Kasım tarihlerinde ise Malatya'da yapılan bölge şampiyonasında birinci olarak "Türkiye Öğretmenler Kupası" finallerinde Van’ı temsilen katılmaya hak kazanmıştı.

   Ankara'da düzenlenen finallerde de Türkiye üçüncüsü olan Özalp Milli Eğitim Müdürlüğü Kadın Basketbol Takımı, kupasını, 23 Kasım'da Ankara'da düzenlenen ödül töreninde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un elinden almıştı.

   Daha sonra başarılı öğretmenlere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzalı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen başarı belgeleri takdim edildi.

  Öğretmenleri makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, başarılarından dolayı öğretmenleri kutladı.

   "Türkiye Öğretmenler Kupası"nın öğretmenler arasındaki dayanışma ve kaynaşmaya vesile olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Tevke,  Özalp Milli Eğitim Müdürlüğü Kadın Basketbol Takımı’nın Türkiye’de üçüncü olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

   İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Çiftci,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Çevik ve İl Milli Eğitim Spor Şube Şefi Muzaffer Kaplan ile birlikte öğretmenlere başarı belgesini takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, başarılarının devamını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306