banner279

Haklı galibiyet

Hırs azim inanç ve içindeki kazanma arzusuyla çetin bir mücadele veren Vanspor, Pazar günü evinde Diyarbekirspor'u 3-1 mağlup ederek, puanını 7'ye yükseltti ve grupta beşinci sırada yer almayı başardı.

Haklı galibiyet

Hırs azim inanç ve içindeki kazanma arzusuyla çetin bir mücadele veren Vanspor, Pazar günü evinde Diyarbekirspor'u 3-1 mağlup ederek, puanını 7'ye yükseltti ve grupta beşinci sırada yer almayı başardı.

Pazar günü Van Atatürk Şehir Stadı'nda muhteşem bir atmosfer oluşmuştu.

Futbola elverişli bir zemin, güzel havada taraftarlar stadı inletirken, takım da yeşil zeminde son hazırlıkları yapıyordu.

Kritik bir maç olduğu için herkeste ister istemez bir heyecan, ama biraz da karamsarlık vardı.  Çünkü rakip güçlü ve ilk 2 haftayı zararla kapatmış, o yüzden bu maç için kesinlikle galibiyete kilitlenmişti.

İlk 2 haftada 5 puanı hanesine yazdıran ekibimizin rahatlığı, rakibin ise tedirginliği gözlerden kaçmıyordu.

Hakemin ilk düdüğüyle karşılaşmaya hırslı, istekli ve kazanma arzusuyla başlayan ekibimiz, gerçekten de rakibini şaşkına çevirdi.

Daha çok koşan, mücadele eden, baskı üstüne baskı kuran ve gol pozisyonlarına giren ekibimiz, bu kritik maçı kazanacağının sinyallerini verince, taraftarlar stadı inletmeye başladı.

Berat'ın penaltıdan attığı golle skor üstünlüğünü eline geçiren ekibimiz, bulduğu gol pozisyonlarını değerlendiremeyince kalesinde bir gol gördü ve skor eşitlendi.

Golden sonra Vanspor bir anda coşmaya ve rakibi sahasında abluka altına almaya başladı.

Sağdan soldan baskı üstüne baskı kuran ekibimiz, azim hırs ve inanarak güçlü rakibine karşı verdiği mücadele sonrası iki gol daha bularak, rakibini 3-1 mağlup etti.

Bu galibiyetle ekibimiz hem mücadelesiyle gönülleri fethetti, hem de grupta adeta 'bu iş bensiz olmaz' mesajı verdi.

Böylesi önemli kritik bir maçta verilen mücadeleden dolayı teknik kadromuzu ve tüm futbolcu kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyoruz.

Gerçekten verilen mücadele takdire şayan bir mücadeleydi. Çünkü azim vardı, hırs vardı ve kazanma arzusu vardı.

Bunun yanında bu maça çok iyi motive olmuş çok iyi hazırlamış olan takımımızın doğru ve kontrollü mücadelesi vardı.

Tabii ki bunlar olunca da galibiyet kaçınılmaz oldu. Rakip Diyarbekirspor kesinlikle küçümsenecek bir rakip değildi. Güçlü bir kadroya sahip bir takımdı.

Van'a da kesinlikle 3 puan için gelmişlerdi. Ama mükemmel bir performansla koşan mücadele eden,  Vanspor'un içindeki kazanma arzu ve hırsını görmenin şaşkınlığını yaşadılar.

Burada takımı çok güzel motive eden, çok iyi hazırlayan ve takımda bir kolej havası yaratan Saffet  İşler hocamızı kutlamak lazım. Diyarbekirspor maçında yaptığı değişikliklerde kesinlikle yerinde ve zamanında kararlardı. Maça ve skora etkisinede hepimiz şahit olduk. Yani hocamız maçı çok iyi okudu, çok iyi analiz etti ve yerinde kararlar aldı.

Tebrikler hocam.

Bu kritik ve önemli maçta tüm futbolcularımız canla başla bir mücadele verdiler. Ama Emrah Tacir sergilediği futbol verdiği mücadele kritik pasları ve asistleriyle bu maça damgasını vurdu.

Bu kritik maçta galibiyetin gelmesinde büyük emeği olan Emrah Tacir'i ayrıca tebrik ediyoruz. Taraftarlarımız her zaman olduğu gibi bu maçta da yine muhteşemdi.

Takımını yalnız bırakmayan maç boyunca hiç susmayan tezahürat eden taraftarlarımızı da ayrıca tebrik ediyoruz.

Evet ilk 5 hafta önemli demiştik. İlk 3 haftayı 7 puanla kapatmak gerçekten mükemmel. Doğru dürüst kamp görmeyen tam hazırlanamayan hazırlık maçları bile yapamayan ekibimiz, ilk 3 haftada verdiği mücadeleyle zirveyi zorlayan bir ekip konumuna geldi. Bu takım inanıyorum ki illeri ki haftalarda çok daha iyi olacaktır.

Evet, sezonun ilk 3 maçı ve toplanan 7 puan güzel puan.

Şimdi önümüzde deplasmanda oynayacağımız Ergene Velimeşe deplasmanı var. Tabi ilk 3 maçta aldığımız sonuçlar şimdi onları düşündürüyordur.

Takımımız Rehavete kapılmadan disiplini elden bırakmadan aynı mücadele ve hırsla inanıyorum ki Ergene maçında da Van'a 3 puanla dönecektir.

Tekrar, teknik kadro ve futbolcu kardeşlerimize güzel mücadele ve güzel galibiyetten dolayı teşekkür ediyor, takımımıza Ergene Velimeşe maçında başarılar diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140