banner279

EURO 2020 koronavirüs nedeniyle erteleniyor

Çin'de ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, EURO 2020'yi de tehdit ederken L'Équipe'in iddiasına göre UEFA, salı günü yapacağı toplantıda EURO 2020'yi erteleyecek.

EURO 2020 koronavirüs nedeniyle erteleniyor

Tüm dünyada yükselen koronavirüs salgını nedeniyle 2020 Avrupa Şampiyonası'nın ertelenmesi gündeme geldi. Fransa'nın önde gelen L'Equipe Gazetesi, EURO 2020'nin gelecek yıla ertelendiğini ve resmi açıklamanın Salı günü yapılacağını duyurdu.

Resmi açıklama Salı günü yapılacak

L'Equipe Gazetesi, "UEFA, EURO 2020'yi 2021'e erteleme kararı aldı. Resmi açıklama Salı günü yapılacak." başlığıyla haber yaptı.

''Şu anda EURO 2020 konusunda bir karar verilmedi''

UEFA İcra Komitesi Üyesi Christillin, konuyla ilgili olarak İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. "UEFA bir spor kuruluşudur ve hükümetten gelen talimatlara uymaktadır. Şu anda EUEO 2020 konusunda bir karar verilmedi. Ancak yarın farklı şeyler olabilir. Kesin karar vermek şu aşamada mümkün değil. Hepimiz gerekli durumları değerlendiriyoruz. Yetkililer ellerinden geleni yapıyor. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi konusunda da durum aynı. Belki tarafsız saha olacak ama karar veren kişi ben değilim."

Açılış maçı İtalya - Türkiye

Bilindiği üzere EURO 2020'nin açılış maçı Haziran ayında Roma'da İtalya ile Türkiye arasında oynanacak. Türkiye daha sonraki maçlarını Azerbaycan'da oynayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306