banner279

AVM'lerde spor gösterisi

Van’da sporu sevdirmek ve sporu tabana yaygınlaştırmak için yapılan etkinlikler kapsamında, İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcuları AVM’lerde gösteri yaparak vatandaşı spora davet etti.

AVM'lerde spor gösterisi

İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı sporcular, spor uzmanları ve psikologlar eşliğinde AVM’de Masa Tenisi ve Taekvondo branşlarında gösteri yaptı. Sporcular, her yaştan vatandaşı spora davet etti. Masa Tenisi ve Taekvondo branşında gösteri yapan sporcular, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. AVM'lerdeki spor gösterileri nefes keserken, sporla halkın bütünleşmesi sağlanıyor. Ayrıca İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde ki spor uzmanları ve psikologlar da vatandaşın sorularını yanıtlayarak, spor hakkında bilgiler aktarıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç da, gösterilerin yapıldığı alana gelerek, İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Sancar’dan faaliyet hakkında bilgi aldı. İl Müdürü İnanç, bir süre sporcular ve vatandaşlarla Masa Tenisi oynayarak onlarla vakit geçirdi.

Yapılan faaliyet hakkında konuşan Masa Tenisi Antrenörü Mahmut Kurt, “Amacımız bu etkinlikle hem vatandaşı spora teşvik etmek, hem de spor branşlarının tanıtılmasını sağlamak. İlk günümüz olmasına rağmen oldukça yoğun bir gün yaşadık. Daha önce Masa Tenisi oynamış ancak yaşının ilerlemesinden dolayı spordan uzak kalmış vatandaşlarımızla da karşılaşıyoruz. Yıllarca uzak kalmış vatandaşlarımızı tekrar genç sporcularımızın arasına davet ederek, spor yapmasına destek oluyoruz” dedi.
Tüm Van halkını spora davet eden Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç da; “İlçe müdürlüklerimizde faaliyetler artık spor salonlarından taşarak, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlara yayılıyor. Bugün de bölgenin en büyük AVM’si ve vatandaşın da yoğun kullandığı bir alandayız. Spor etkinlikleri düzenleyerek vatandaşın spora yönelmesini ve branşların tanıtılması sağlanıyor. Bu alana çocuğuyla gelip spor uzmanlarımızdan bilgi almak isteyen velilerimizi de en yakın spor merkezimize yönlendiriyoruz. Sadece çocuklarının katılmasının yetmediğini, velilerimizin de spor yapması gerektiğini anlatıyoruz. Ben bu farkındalığı ortaya koyan İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280