banner279

Yeniden Refah Partisi yönetimi istifa etti

13 Ocak 2019 tarihinde Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. M. Fatih Erbakan’ın görevlendirmesi ile partinin Van İl Başkanlığı görevine getirilen Dr. Abdullah Lenk dün yapmış olduğu basın açıklamasıyla beraberindeki 100 kişilik ekibi ile birlikte istifa etti.

Yeniden Refah Partisi yönetimi istifa etti


“PARTİ BİNASINA GİRİŞLERİMİZ ENGELLENDİ” Lenk’in istifasını bildirdiği basın açıklaması ise şu şekilde: “Değerli basın mensupları ve bu büyük davaya gönül vermiş kıymetli dava dostlarım; Gençlik ve Talebelik yıllarımda Milli Türk Talebe Birliği çatısı altında başlayıp, bugüne kadar herhangi bir menfaat çıkar beklemeden yolla çıktığım bu davada Ocak 2019 tarihinde itibaren Yeniden Refah Partimizin kurucu il başkanı olarak tevdi edilen görevi ifa etmekteyim. Ancak kendini dava üzerinde gören bir takım nifak odaklarının il kongre arifesinde bir takım siyasi entrikalarla bizlere zarar verme çabası içerisinde olduklarını üzülerek gözlemledik.

Bu çabaların İl yönetimimize, partimize bu davaya ve kıymetli Genel Başkanımız Dr. M. Fatih ERBAKAN beye zarar vermemesi için 17.09.2019 tarihi itibariyle ekibim ile beraber istifa kararı almış bulunmaktayım. Nifak tohumları eken şahıslar tarafından 11.09.2019 tarihinde il binamızın kilitleri bizden habersiz değişmiş parti binamıza girişlerimiz engellenmiştir.

Bu durum tutanak altına alınmıştır. Aynı günü il binamızın kilitlerini değiştiren şahsı telefonla arayarak il binamızı açtırdım.”   “TÜM DOSTLARIMDAN HELALLİK İSTİYORUM” Çevresinden ve partililerden helallik isteyen Lenk “Gerek partimiz gerek üyelerimizin güvenliği için resmi evrak ve üye bilgilerini içeren evrakları (T.C. No Telefon İkametgâh içeren bilgiler) alıp istifamdan sonra partimiz tarafından görevlendirilecek olan arkadaşımıza tutanak ile beraber teslim edileceğim.

Görev süresince bilerek yada bilmeyerek kalbini kırdığım üzdüğüm tüm arkadaşlarımdan ve ailemden helallik diliyorum. Son olarak Üstat Necip Fazıl KISAKÜREK ‘in şiirinde yazdığı; Mehmedim, sevinin başlar yüksekte! Ölsekte sevinin, eve dönsekte! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış ebet bizimdir! Mısralarıyla sözlerime son vererek hepinizi ALLAH’A emanet ediyorum.” Diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241