banner307

Yeni teşkilatlar görev başına! AK Parti'de büyük değişim başlıyor

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi için süreç, 28 Aralık-12 Ocak’ta yapılacak 426 belde seçimiyle start alıyor.

Yeni teşkilatlar görev başına! AK Parti'de büyük değişim başlıyor

AK Parti Genel Merkezi, il ve ilçe teşkilatlarına “7. Olağan Kongre Rehberi”ni gönderdi. Rehberde yer alan bilgilere göre; 2020 Ocak ayının ikinci hafta sonuna kadar belde kongreleri yapılacak. Bu süreçte nüfusu 5 binin üzerinde olan 40 beldede kongreler gerçekleştirecek. Ardından da ilçe kongreleri süreci yaşanacak. 973 ilçe kongresi 22 Şubat- 26 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak.

İl kongreleri 29 Kasım 2020’de tamamlanacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bazılarına katılacağı il kongreleri ise 8 Ağustos’ta start alacak 29 Kasım 2020’de tamamlanmış olacak. İstanbul, Ankara işini büyükşehirlerin il ve ilçe başkanlarını bizzat Tayyip Erdoğan belirleyecek.

Oy oranı düşen illerde değişim olacak

Kongre süreçlerinde yeni yönetim kademelerin belirlenmesinde, 2018 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen seçim sonuçları, halkla uyum etkili olacak. Bir seçim bölgesinde oy oranı düşmüşse, milletvekili ve belediye başkanı sayısı azalmışsa değişime gidilecek. Yeni yönetimler AK Parti’nin 2023 ve 2024 seçimlerinde önemli rol oynayacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 15:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yahya fidan
Yahya fidan - 1 yıl Önce

Van saray kargali mahale Başkanıyim sadece başımızdaki Milet vekileri halk tainmiyor bile bizler ulasamiyoruz bile bizim ak Parti olarak Van için söylüyorum basimizdaki insanlar nezaman geliptevet sarayın her hangi bir köyüne insanlarla konuştular kim tanıyor onları sadece biz onlarda telefonumuza bile bakıyorlar kaybimiz onlar yüzünde biz halkın içinde insanları görmek istiyoruz koltuk sevdaları deyil menfaatcilari deyil

Abdulhekim KARABIYIK
Abdulhekim KARABIYIK - 1 yıl Önce

Eğer bir ilde Büyükşehir belediye si kayıp edilmiş ise, bunun faturası bir kaç ilçe başkanlarına çıkartılıp görevden alınmaları son derece yanlıştır.
Yalnızca İlçe başkanlarını günah keçisisi yapıp il başkanını başarılı olarak devam ettirtmek akla ziyandır

Aydın KOÇ
Aydın KOÇ - 1 yıl Önce

Yeni görev alacak il ilçe ve belde
Başkanlarımıza başarılar dilerim.
Görevlerini devreden ve. Bayrak yarışını başarıyla tamamlayan başkanlarımıza da çok teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306