banner259

Yeni parti için tarih verip hedefini duyurdu: İktidara geleceğiz

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, yeni parti kurma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeni parti için tarih verip hedefini duyurdu: İktidara geleceğiz

Parti kurma çalışmalarını sürdüren bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, bu pazar günü İstanbul’da yol haritasını açıklayacak. Yılmaz, tabela partisi olmayacaklarını belirterek, “Muhalefet isteyen muhalefette kalsın. Biz iktidara geleceğiz” dedi

Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, 17 Kasım Pazar günü İstanbul’da büyük bir toplantı yapmaya hazırlanıyor.

“Hepimiz Buradayız Oluşumu” adlı bir hareketin içerisinde yer alan Yılmaz, yaklaşık 3 buçuk aydır bu hareketi partileştirmek üzere çalışmalar yürütüyor.

İlk toplantısını Ankara’da yapan Yılmaz’ın İstanbul’da yapacağı toplantıda yeni parti çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler vermesi bekleniyor.

“Yol haritamızı açıklayacağız”

Independent Türkçe’nin sorularını cevaplandıran Öztürk Yılmaz, toplantının Çağlayan’da Salon Figaro’da yapılacağını belirtti.

İstanbul’daki toplantıda toplumun, mesajlarını birinci ağızdan duyacağını söyleyen Yılmaz, "yeni parti" için de tarih verdi:

Biz siyasetin tam merkezinde yeni bir siyasal oluşum başlattık üç aydır. İlk toplantımızı Ankara’da yaptık, ikincisi İstanbul’da olacak.

Amacımız 2020’nin ilk üç ayında siyasetin merkezinde yeni bir parti oluşturmak. Bu amaçla bir toplantı oluyor. Yol haritamızı ve manifestomuzu açıklayacağımız bir sesleniş olacak.

Adım adım partileşme sürecinin taşlarını döşüyoruz. Toplum mesajlarımızı bizim ağzımızdan duyacak.

“Herhangi bir partinin kopyasını yaratmıyoruz”

Yılmaz herhangi bir partinin kopyasını yaratmadıklarını bu nedenle oluşum olarak “Hepimiz Buradayız” ismini kullandıklarını kaydetti.

Yılmaz, yeni kurulacak partide ayrımcılık yapanlara yer vermeyeceklerini onun yerine ortak değerleri savunan toplumun bütün kesimlerini kucaklayacaklarını söyledi.

“Milletvekili transferi şu an gündemimizde yok”

Öztürk, şu an mevcut milletvekillerinden transfer etme noktasında bir gündemlerinin olmadığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Bazı görüşmeler var ancak öncelikli hedefimiz partiyi eve kemiğe büründürmek. Her partiden insanla görüşüyoruz. İnsanları bir yerden kopartmak, bir şekilde onların peşinden gidip ikna etmek gibi bir çabamız yok.

Oluşum herkese açık. Büyük bir ilgi var. Tam merkezde olduğumuz için bayrakla, Atatürk ile üniter yapıyla, kadın erkek eşitliğiyle sorunu olmayan insanları bir çatıda toplayacağız.

“Meşhur insan peşinde değiliz. Kendi yıldızlarımızı yaratacağız”

Yılmaz, partiye katılacak ünlü simalar olacak mı sorusuna ise "Şov yapmıyoruz. Meşhur insan peşinde değiliz. Fikirleri açık insanların peşindeyiz. Kendi projelerimizle kendi yıldızlarımızı yaratacağız" yanıtını verdi.

“Parti ismi toplantılarda netleşecek"

Kurulacak yeni partinin isminin yapılacak toplantılarda ortaya atılacak önerilerle netleşeğini söyleyen Yılmaz sözlerini şöyle devam ettirdi:

Her kesimin bir rahatsızlığı var. Amacımız bireyin özgürlüğünü güçlendirirken devletin kurumsallığını yeniden yapılandırmak, adalet, demokrasi temelinde üretimi artırmaktır.

Kimsenin cesaret edemediği doğru şeyleri en radikal şekilde toplumun önüne koyacağız.

“Şu an 50 ilde örgütlenebiliriz”

"Bugün partiyi kursak 50 ilde örgütlenebilecek durumdayız" diyen Öztürk Yılmaz, partileşme maaliyetlerini kendilerinin karşıladığını söyledi.

"Bu oluşum herhangi bir kaynaktan beslenmeyecek kendisi sırtlayacak" diyen Yılmazi, parti kurulduktan sonra bağış toplayabileceklerini de sözlerine ekledi.

“Hedefimiz iktidara gelmek”

Tabela partisi olmayacaklarını söyleyen Yılmaz şu iddiada bulundu:

Ben bu oluşumu muhalefet için değil iktidar için kuruyorum. Muhalefet yapmak isteyenler muhalefette kalsın. Bu fikirlerin iktidara gelinmediği sürece zayi olacağının farkındayım. Bu nedenle amacımız iktidar.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141