banner279

_Yardımlar kriz merkezi koordinasyonunda yapılıyor

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 23 Şubat tarihinde Başkale Kaymakamlığı bünyesinde kriz merkezi oluşturulduğunu, yardımların bu merkez koordinasyonunda yapıldığı belirtilerek, “Başkale’ye gelen bazı siyasi parti yetkilileri beraberlerine getirdikleri bir kısım ayni yardımları, kriz merkezine teslim etmeden geri götürmüşlerdir” denildi.

_Yardımlar kriz merkezi koordinasyonunda yapılıyor

Van Valiliği, İran’da meydana gelen ve özellikle Başkale’yi vuran depremin ardından, Başkale Kaymakamlığı tarafından ilçede kriz merkezi kurulduğunu bildirdi.

    Ancak bazı siyasi parti yetkililerinin beraberinde getirdikleri yardımları, kriz merkezine teslim etmek istemedikleri ifade edildi.

   HDP'nin deprem bölgesine gönderilen yardımlarla ilgili iddiasına, Van Valiliği'nden açıklama geldi.

    Valilik tarafından yapılan açıklamada, “23/02/2020 Başkale’de meydana gelen depremlerden dolayı, Başkale kaymakamlığı bünyesinde kriz merkezi oluşturulmuştur. Tüm arama, kurtarma ve yardım faaliyetleri bu kriz merkezinin koordinesinde yapılmaktadır. Kamu kurumları,  sivil toplum örgütleri ve hayırsever vatandaşlarımızın depremzedelere yapacakları her türlü ayni yardımlarını Van AFAD Müdürlüğü veya Başkale Kriz Merkezi Yardım Deposuna teslim etmeleri gerekmektedir. Teslim edilen tüm yardımlar tasnif edilerek ihtiyaç sahiplerine kriz merkezinin koordinasyonunda teslim edilmektedir. Kurum ve kişilerin sahada doğrudan ayni yardım dağıtmalarına müsaade edilmemektedir. Başkale’ye gelen bazı siyasi parti yetkilileri beraberlerine getirdikleri bir kısım ayni yardımları, kriz merkezine teslim etmeden geri götürmüşlerdir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur” ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306