banner315

Yapılandırma başvuru süresi uzatıldı

Daha önce alınan kararla 31 Aralık 2020 tarihinde sona ereceği duyrulan 7256 sayılı yapılandırma kanununun 3. ve 4. maddesinde yer alan başvuru ve ilk taksit ödemeleri sürelerine ilişkin yeni bir karar alındı. Anılan maddelerde belirtilen sürelerin bitiminden itibaren 1 ay uzatılmasına karar verildi. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, yapılandırmada başvuru ve ilk taksit süresi 1 ay uzatılmış oldu. Yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin ilgili kurumlar önünde yoğunluk oluşturduğu görülürken, söz konusu sürenin uzatılması rahatlama sağladı.

Yapılandırma başvuru süresi uzatıldı

ÜRE UZATILDI

Yapılandırma kanununda yapılan düzenlemeyle 31 Aralık 2020'de (bugün) bitecek olan başvuru süresi ve 31 Ocak olarak öngörülen ilk taksit süresi 1 ay uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre 7256 sayılı yapılandırma kanununun 3. ve 4. maddesinde yer alan başvuru ve ilk taksit ödemeleri sürelerinin anılan maddelerde belirtilen sürelerin bitiminden itibaren 1 ay uzatılmasına karar verildi.

2020 yılı Ağustos ayı/dönemi ve önceki aylara/dönemlere ilişkin alacakları kapsayan Yeni Yapılandırma Kanunu kapsamındaki alacaklar; sigorta primleri, genel sağlık sigortası primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, iş kazası veya meslek hastalığı sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz bağlanan gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklardan oluşuyor. 
Van'da da ilgili oda ve stk temsilcileri, üyelerine, yapılandırmadan faydalanmaları çağrısında bulunuyor. 

Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner317

banner319