banner279

Vanlı halterci Avrupa ikincisi…

İsrail’de 14 ülkeden 104 sporcunun katılımı ile düzenlenen Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasında; Van’ın Milli Haltercisi Şahin Çelik 49 kilo kategorisinde koparmada 86 kiloda gümüş, silkme 99 kiloda beşinci, toplam puanları ile 185 kilo kaldırarak Avrupa ikincisi oldu.

Vanlı halterci Avrupa ikincisi…

 Alınan başarılı sonuçtan memnun olduğunu söyleyen Şahin Çelik’in Milli Antrenörü Cihan Ertunç, "Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasına katılarak dereceye girebilmek için rakipleri ile kıyasıya mücadele sergileyerek Ülkemize koparmada 86 kiloda gümüş, silkme 99 kiloda beşinci, toplam puanları ile 185 kilo kaldırarak Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyayı ülkemize ve ilimize kazandıran başta sporcumuz Şahin Çelik’i ve burada centilmence mücadele sergileyip başarılı dereceler elde eden bütün sporcularımızı ve antrenörlerimizi yürekten kutluyoruz. Her geçen gün başarı çıtasının artarak devam ettiği halter branşındaki başarılarımız; bizlerin disiplinli ve kararlı bir şekilde daha güzel başarılara imza atmamızı sağlıyor. Bu güzel duygu ve düşüncelerle bizlerden desteklerini esirgemeyen başta; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

    Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, “Amatör spor dallarına yaptığımız yatırımların karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Avrupa ve Türkiye’de birçok şampiyonluklara ve derecelere imza atan sporcumuz ile bir kez daha gurur duyuyoruz. Cihan hocamız ve Yardımcı antrenörlerimiz Azad ve Yusuf hocalar ilimizde halterde sıkı bir çalışma programı uygulayarak gençlerimizi her şeyden önce kötü alışkanlıklardan ve kötü çevrelerden koruma adına onları sporla tanıştırıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu süreçte Şahin Çelik kardeşimizin İsarail’de yapılan Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası Avrupa İkinciliği derecesindeki performansı bizleri ayrıca mutlu etti. Ülkemiz adına katıldığı yarışmalarda ilimizin adını böylesi güzel ve gurur verici başarılarla duyuran sporcumuzu ve antrenörlerimizi kutluyor, kendilerine bundan sonraki katılacakları müsabakalarda başarılar diliyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241