banner279

Van’da “gıdanı koru sofrana sahip çık” kampanyası

Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından “gıdanı koru sofrana sahip çık” kampanyasının tanıtım etkinliği yapıldı.

Van’da “gıdanı koru sofrana sahip çık” kampanyası

Mağazaya yapılan bağışlarla, hastanemizde yatan ihtiyaç sahibi çocuklara; kıyafet, oyuncak, kırtasiye malzemeleri vb. desteğin de bulunulacak.

  Mağazanın açılışına katılan Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli, “Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin anlamı, ifade edilemeyecek kadar büyüktür. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, hayallerine ulaşabilmeleri için öncelikle sağlıklı olmaları, sağlıklı olabilmeleri için de mutlu olmaları gerekir. Biz de Minik Hayaller Çocuk Mağazasını açarak, çocuklarımızı bir nebze de olsa mutlu etmek ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onlara katkıda bulunmak istiyoruz. Mağazanın açılışına öncülük eden Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Ümit Haluk İliklerden, öğretim üyelerimiz ve sağlık personelimize; ayrıca mağazaya bağışlarıyla katkı sunan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

  “Amaç gönül köprüsü kurmak”

   Minik Hayaller Çocuk Mağazası projesi hakkında Rektör Şevli’ye bilgi veren Başhekim İliklerden; bu projeyi ilkin, 2017 yılının Mart ayında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki görevi sırasında, sağlık çalışanlarının katkılarıyla hayata geçirdiklerini ve Sağlık Bakanlığı tarafından örnek uygulama projesi birincilik ödülü aldıklarını aktardı. İliklerden sözlerine: “Mağazayı açmamızın amaçlarından biri, bölgemizin her tarafından hastanemize gelen ve uzun süre yatışı gerçekleşen hasta çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmektir. Bir diğer amaç da; çocuklarımız ve sağlık çalışanlarımız arasında bir gönül köprüsü kurmak ve bu sayede çocuklarımızın ilerde sağlık çalışanlarına karşı olumlu davranış göstermelerini sağlamaktır” şeklinde devam etti.

   Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin, mağazaya bağışta bulunan bağışçılara teşekkür belgesi takdim etmesinin ardından program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241