banner259

Van’da 15 Temmuz unutturulmayacak

Ülkenin tüm bölgelerinde olduğu gibi Van’da da 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, gününde yapılacak olan etkinliklerle unutturulmayacak. Van’da bu akşam ise saat 20.00’de 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Van’da 15 Temmuz unutturulmayacak

FETÖ’nün hain darbe girişiminin yıl dönümünde tüm ülkede olduğu gibi Van’da da etkinlikler düzenlenecek. Büyükşehir, Bölge Hastanesi, Van TSO, YYÜ Dursun Odabaş Tıp Fakültesi gibi alanlarla 15 Temmuz resim sergileri sergilenecek.
Bugün saat 11.00 ile 12.00 arası ise Akköprü Mezarlığı’nda şehitlik ziyaretleri gerçekleşecek.


         Öğle namazı öncesi tüm camilerde mevlid verilecek ve hatip programları yapılacak. Ayrıca 15 Temmuz etkinlikleri halka duyurulacak.
Öğleden sonra saat 13:00’te Edremit Olimpik Binicilik Tesisleri’nde altı sporlar müsabakaları yapılacak.
Akşam saat 20.00’de Kurtuluş Parkı önünden Beşyol Mevkiine kadar Demokrasi Yürüyüşü gerçekleşecek. Yürüyüşlerde 600 kişilik meşaleli sporcu grubu alana intikal edecek.


             Saat 21.00’de Beşyol mevkiinde etkinlikler başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti sunulacak.
Duaların okunacağı etkinliklerde saat 21.25’ten itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaları dinlenilecek.
Saat 22.00’de Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü folklor ekiplerinin gösterileri sahnelenecek.


            Mektup ve şiirlerin okunacağı, müzik dinletisinin verileceği etkinlikler, ödül törenleri, protokol konuşması ve tüm camilerde salaların okunması ile tamamlanacak.
Van’daki etkinliklere geçen iki yılda olduğu gibi bu yıl da yoğun katılım bekleniyor.Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141