banner279

VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİDİR…!!!

BAŞKANIM HOŞ GELDİN! BAŞARILAR DİLİYORUM..

VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİDİR…!!!

VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİDİR…!!!

BAŞKANIM HOŞ GELDİN! BAŞARILAR DİLİYORUM..

Bütün Dernek, Vakıf, STK seçimlerinde bazen heyecan bazen de yersiz ve anlamsız söylemler, dedikodular ve girişimler olur.

Ayakçı takımlar her yerde olduğu gibi kendilerine pay çıkarmak için işgüzarlık yapmak için bu tür seçimleri fırsata çevirmek isterler.

Ortalığı bulandıranlar da bu tiplerdir. Yani kraldan çok kralcı kesilen fitneciler ortamın gerginliğinden yararlanma peşinde olurlar.

Ama aklıselimin hâkim olduğu karakterler bu tür sülüklerin söz ve davranışlarına mahal vermez gerçeği anlar ve değerler üzerinden bir yapılanmayı tercih eder.

Küçük beyinlerse kişiler üzerinden dedikodu oluşturarak kısır çekişmeye alet eder yaşadığı ortamı yani fitne fesattan nemalanırlar.

O nedenle erdemli duruş sahipleri puslu havada mide bulandıranlara aldırış etmeden insanlığa dürüstçe hizmet etmenin yoluna koyulmalıdırlar.

Hayırlısıyla Van Vakfı seçimlerini geride bıraktık üç tane değerli iş insanının yarıştığı seçimi Nizamettin AĞAR Bey kazandı. Bu vesile ile yeni başkana hayırlı olsun diyor başarılar diliyoruz.

Şimdi, seçilen başkan ve yönetimini bekleyen önemli işler var ve yeni görevler var.

Bilerek ya da bilmeyerek ihmal edilen birçok sorun çözülmek için müdahale bekliyor.

Birçok Vanlı 10- 15-20-22- 25 yıldır İstanbul’dayım derneklerin ve vakfın ne işe yaradığını anlamadım bir faydasını görmedim diyor.

Van’ın bu en önemli sivil toplum örgütü, önce iç dinamiklerini harekete geçirerek iç sorunlarını çözmeli, sonra Van’ın vizyonu olma yolunda adımlar atmalı.

Vanlıların İstanbul’daki ve Türkiye’deki sesi olmak için girişimlerde bulunmalı.

Van vakfı tekrar hatırlatıyorum doğru değerlendirilirse elbette önemli bir kuruluştur.

Tabii ki temsiliyet makamında bulunanların Vanlıların beklentilerine karşılık vermesi lazım.

Vanlıların yeni başkandan ve yönetiminden beklentileri var.

Vanlılar yeni başkandan toplumun kaynaşmasına bütünleşmesine örfünü âdetini kültürünü yaşatmasına öncülük etmesini istiyor.

İstanbul’da yaşayan Vanlıların kayıt altına alınmasını birbirleriyle olan iletişimlerini en üst seviyede tesis etmelerini bekliyor.

Ayrıca Van Vakfı başkanlığındaki yönetimin başta İstanbul’da yaşayan Vanlı ihtiyaç sahibi aileleri tespit etmeleri ve gereğini yaparak öncülük etmesini bekliyor.

Yine bu ailelerin ve de şehir dışından gelen Vanlı öğrencilerin ihtiyaç durumuna göre gerek burs gerekse ikame anlamında hem olanak sağlamalı hem de bu olanakların sağlanmasına öncülük etmelerini istiyor.

Van vakfı başkanı ve yönetimi, mutlaka vakıf işlevini bir sivil toplum örgütü ve adı gibi yeri geldiğinde kendilerini de bir vakıf etme kültürü ile hizmetlerini topluma yansıtmaları bekleniyor.

En önemlisi Türkiye’deki bütün Vanlılar birtakım bireysel ve de şahsi beklentiler ile vakıf başkanlığı ve yönetimi yapılmamasını istiyor ve Van vakfı başta olmak üzere dernekleri de kişisel ikbal, imtiyaz ve gelecek için siyasi merdiven ve ihale almak için lobi faaliyeti yürütülen bir pazarlık merkezine dönüştürmemenizi istiyor.

Van vakfı koltuğu üzerinden oyun oynamayın değerinizi koltuktan almayın o koltuğu büyütün siz zaten büyüyeceksiniz…

Türkiye’deki Vanlıların üzerinden siyasi partilerle ya da çeşitli güç odakları ile şu kadar adamım var, şu kadar kitle benimle, bizimle hareket ediyor gibi kapalı kapılar ardında pazarlıklar ne idüğü belirsiz işlere vakfı alet etmemenizi istiyor.

Van vakfı toplumumuzun ayrışan ve de Kutuplaşan yapısının tez zamanda yeniden kucaklaşma ortamının sağlanması adına öncülük etmelidir.

Elbette Van İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerimizdeki hemşerilerimizin gönül bağı anlamında birbirleriyle diyalog halinde olmalarına öncülük etmelidir.

Van Vakfı köprü görevini yapmalıdır Van’ın utanılan yüzü değil, gülen, güldüren gurur duyulan, imrenilen yüzü olmalıdır.

Van Vakfı, sosyal, kültürel, meselelerin öncülüğünü yapmalıdır.

Van Vakfı Van’ın tanıtım ve turizm elçisi olmalıdır Van’ın markalaşmasının önünü açmalıdır.

Van Sporun en önemli destekçilerinden olmalıdır.

Van vakfı kurtlar vadisinde olduğu gibi, takım elbiseli adamların göstermelik, anlamsız, içi boş gösterişli, sonucu belli olmayan toplantılardan uzak durmalı aksine elle tutulur işe yarayacak faydalı icraata dönüşen kalıcı işler e imza atan toplantılar yapmalıdır.

Van vakfı başta olmak üzere Türkiye’deki bütün dernekler ve STK’lar artık Van valiliğinden, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden, siyasilerden destek alamıyoruz eleştirilerinden vaz geçmeli kendileri ortaya bir fikir ve değer koymalı Van’ı temsili anlamda asıl görevlerinin ne olduğunu bilerek ve kavrayarak açıklamalar yapmalı, beklenti ortaya koymalıdırlar.

Yani demem odur ki kimler neden o koltuklarda ne için oturuyor olduğunu önce bilmeli sonra konuşurken ters köşe olmamalı.

Nasihat etmekten çok ne yapması gerektiğini bilmeli öz eleştiri yapmalı önce kendilerini sorgulamalıdırlar...

Yeni yönetim neler yapmalı ve yapmamalı konusunda dersine iyi çalışmalı ezbere gelişi güzel gitmemeli.

Ne diyelim takip edip bekleyip göreceğiz…

Her şeyin Van ve yaşayanları için hayırlı olmasını diliyor seçilen yeni başkan ve yönetimine başarılar diliyorum.

Demem o ki işin sonunda yüzünüz ak olsun..

Sizin iyi işlere imza atmanız Van’ın faydasına olacaktır o nedenle başarılı olmanızı diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241