banner279

'Van'ın Gücü Girişimcilik Forumu' düzenlenecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van ili Genç Girişimciler İcra Kurulu (GGK) aylık olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı M. Seyhan Demir, "Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu'nun (G3 Forum)" Van’da yapılması için çalışma yürüttüklerini belirterek, "Bu kapsamda G3 Forumunun Van’da yapılabileceğini göstermek amacıyla, Van’ın Gücü Girişimcilik Forumunu, yani mini bir G3’ü ilimizde yapmak istiyoruz. G3 Forumu bizim için çok önemli. Bu yüzden de yapacağımız Van’ın Gücü Girişimcilik Forumu ile bu isteğimizi bir kez daha dile getireceğiz." dedi.

'Van'ın Gücü Girişimcilik Forumu' düzenlenecek

Van ili Genç Girişimciler İcra Kurulu (GGK) aylık olağan toplantısı gerçekleştirildi. Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Yönetim Kurulu Üyesi Eren Görsel Görmen’in de yer aldığı toplantıyı, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ziyaret ederek, katılım sağladı.

 
Toplantıda ilk olarak Genç Girişimciler Kurulu’nun yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler veren Van GGK Başkanı M. Seyhan Demir, proje ve çalışmalarla ilgili sunum yaptı. Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu'nun (G3 Forum) Van’da yapılması için yürüttükleri çalışmaları anlatan Demir, şunları söyledi:

‘VAN’IN GÜCÜ GİRİŞİMCİLİK FORUMU’

“G3 Forumu için bildiğiniz üzere girişimlerimiz var. Bu anlamda TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan bir söz aldık. G3’ün Van’da yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda G3 Forumunun Van’da yapılabileceğini göstermek amacıyla, Van’ın Gücü Girişimcilik Forumunu, yani mini bir G3’ü ilimizde yapmak istiyoruz. G3 Forumu bizim için çok önemli. Bu yüzden de yapacağımız Van’ın Gücü Girişimcilik Forumu ile bu isteğimizi bir kez daha dile getireceğiz. Bu anlamda geçtiğimiz hafta Van’da ağırladığımız Doğu Anadolu illerinden gelen TOBB GGK İl temsilcilerimize de bunu söyledik. Kendilerinden de bu anlamda destek istedik.”

‘TURİZM ALGI ENDEKSİ PROJESİ’

Demir, ayrıca Van’da yapacakları “Van’ın Gücü Girişimcilik Forumu”nda ilk 5’e girecek proje sahiplerini en yakın zamanda yapılacak olan G3 Forumu’na götüreceklerini ifade etti.

Bir diğer projeleri olan “Turizm Algı Endeksi Projesi”ni Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (DAKA) sunduklarını ifade eden Demir, “Turizm Algı Endeksi Projemiz var. Bu proje ile özellikle de İranlı turistler başta olmak üzere, ilimize gelen turistlere bir anket yapacağız. Yaptığımız anketlerde turistlerin memnuniyet oranlarını ölçeceğiz. Bu yaptığımız anketleri bir sonraki yıl bir daha yapacağız. Örneğin bir önceki yıl yüzde 80 olan memnuniyet oranı bir yıl sonra arttıysa hangi alanda artmış diye üzerine çalışma yapacağız. Ancak önceki yıl yüzde 80 olan memnuniyet oranı düştüğünde de hangi alanda azalma olmuş ve neden olmuş bunu ele alacak, gerekirse bu kapsamda azalmanın sebeplerinin derinine ineceğiz.” dedi.

"ÜYELER İŞYERLERİNİ TANITACAK"

Genç Girişimciler İcra Kurulu (GGK) aylık olağan toplantısına katılan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, burada yaptığı konuşmasında, oda üyeleriyle ilgili yapacaklarını bir projeyi anlattı.

Takva şöyle konuştu: “Oda üyelerimizin kendilerini Web TV üzerinden tanıtmalarına katkı sunmak için bir proje yaptık. Bu kapsamda kendi işyerini tanıtacak olan üyelerimize oda olarak böyle bir katkı sunacağız. Bu projeye de Genç Girişimciler Kuruluyla başlayalım. Sosyal medya üzerinden kendi işyerlerinizi tanıtın. Bu da sizin için bir sürprizimiz olsun. Genç Girişimciler Kurulu önemli bir kurul. Yönetim olarak sizleri destekliyoruz ve yapacağınız projelerde sizlere destek vermeye hazırız. Anlattığınız projelerle ilgili de üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.”  

BAŞKAN SAY TOPLANTIYA KATILDI

Van TSO’yu ziyaret eden Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da GGK’nın aylık olağan toplantısına katılım sağladı. GGK’nın projelerini dinleyen Say şunları söyledi: “Öncelikle şunu belirtmek isterim, ticaret ve sanayi odamıza benim uzun zamandan bu yana bir aidiyet bağım var. Bahsetmiş olduğunuz G3 Forumu önemli bir konu. Başkanımın Ankara’da, TOBB’da önemli bir yeri var. Bu noktada bize de bir şey düşerse, kulis faaliyeti yürütmeye hazırız.” 

Edremit’te yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Say, “Turizm Algı Endeksi Projesi çok önemli bir çalışma. Bu çalışma kesinlikle yapılmalı. Ayda bir yaptığınız bu toplantılarınızdan bir tanesine ev sahipliği yapmaya hazırız. Bu anlamda biz de toplantıya katılır ve birlikte çalışmaya hazırız. Van için taş üstüne taş konulacak her projenin yanındayız, arkasındayız. Sizinle birlikte olduğumuz için çok mutlu oldum. Edremit Belediyesi olarak Genç Girişimciler Kuruluna kapılarımız sonuna kadar açıktır.” dedi.

Toplantı karşılıklı fikir alışverişi ile sona erdi.

'Van'ın Gücü Girişimcilik Forumu' düzenlenecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241