banner279

Van'da Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi

On bir ayın sultanı Ramazan'ın bugün 1. günü. Dün kalkılan ilk sahurun ardından bugün iftar saatine yakın tatlı bir telaş ve koşuşturmaca yaşanacak. Ramazan aylarınn değişmez tatlı telaşının en önemli parçalarından birisini de fırınlar önündeki uzun pide kuyrukları oluşturacak. Yumurtalı, sade, sıcacık pidelerden almak için iftar saatine yakın fırınlar dolup taşacak. Ramazan ayında müşterilerin taleplerine karşılık verebilmek için fırınlarda hazırlıklar tamamlanırken, merakla beklenen pide fiyatları da belirlendi.

Van'da Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi

Van'da Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi

“EN DÜŞÜK PİDE FİYATI VAN'DA”

Gazetemize açıklamalarda bulunan Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Tuncil, Ramazan pidesi fiyatlarının belirlendiğini söyledi.

Ramazan boyunca 300 gramlık pide ekmeğin satış fiyatının 2 TL olarak belirlendiğini kaydeden Tuncil; “Yine her zamanki gibi iddialıyız. Türkiye'de Ramazan pidesinin en ucuz olduğu il Van'dır. Fiyatlarımız geçen yıl ki fiyatlara hemen hemen denktir. 300 gramlık Ramazan pidesi 2 TL'den vatandaşlarımıza sunulacak” dedi.

EKMEĞE ZAM TALEBİ

300 gramlık Ramazan Pidesinin fiyatının 2 TL'den satılacağını belirten Tuncil, 200 gramlık ekmeğin fiyatının ise 1 TL'den satılmaya devam edildiğini söyledi. Girdi maliyetlerinin yükselmesinden dolayı ekmeğe zam talep ettiklerini ve bu talebi de bakanlığa ilettiklerini dile getiren Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Tuncil, “Fırıncı esnafımızın yükü arttı. Maliyetlerin yükselmesinden dolayı ekmeğe zam yapılması yönünde bir talepde bulunduk. Talebimiz 210 gram ekmeğin 1.25 TL'den satılması yönünde. Tabi bu talebimiz bakanlığa iletildi, kabul görür mü görmez mi cevap bekliyoruz” diye konuştu. Özel Haber: Umut Tarhan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241