banner279

TOBB Van Genç Girişimciler Kurulu'ndan Vali'ye ziyaret

TOBB Van İli Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri Van Valisi Sayın M. Emin Bilmez’i makamında ziyaret etti.

TOBB Van Genç Girişimciler Kurulu'ndan Vali'ye ziyaret

Kentimizin genç nüfus potansiyelinin kalifiye işgücüne dönüşmesi ve ekonomik, sosyal konular üzerine değerlendirmelerin yapıldığı görüşme Van Valiliğinde gerçekleşti.

TOBB Van İli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı M. Seyhan Demir, yaptığı değerlendirmelerde; kentin genç nüfus oranına değinerek hayvancılık sektörü başta olmak üzere imalat sanayinin gelişmesi ile birlikte istihdam oranının artabileceğini, dolayısıyla kentin ekonomik refahının bu minvalde gelişebileceğini kaydetti.

Demir, genç nüfusun özellikle hayvancılık sektörü ve imalat sanayine yönlendirilmesi ve bu sektörlerde girişimlerde bulunulması noktasında motive edilerek desteklenmesi gerektiğini, kurul olarak bu konuda her türlü destek sunabileceklerini belirtti. Demir, son olarak tekstil sektöründe yapılan yatırımların genişletilmesi ile birlikte kalifiye emek ve işgücüne ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, bu noktada Valilik öncülüğünde ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapabilecekleri ifade etti.

Van Valisi M. Emin Bilmez ise gençlerin ziyaretinden son derece memnuniyet duyduğunu belirterek, kentin ekonomisinin ilerlemesi ve istihdam oluşturulması yönünde yapılabilecek tüm girişimlere destek verebilecekleri belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280