banner259

TFF Vanspor'u kabul etti

2019-2020 futbol sezonunda Spor Toto 2. Lig'de mücadele edecek olan Vanspor Futbol Kulübünün isim ve logo değişikliği Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından kabul edildi.

TFF Vanspor'u kabul etti

Van Büyükşehir Belediyespor Derneği, Temmuz ayında yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında tüzük değişikliği yaparak ismini Vanspor Futbol Kulübü olarak değiştirmesi sonrası TFF'ye başvurdu. Kulübün isteği, TFF tarafından görüşülerek kabul edildi. Van Büyükşehir Belediyespor bundan sonra kayıtlarda Vanspor Futbol Kulübü Derneği ismi ve belirlenen yeni logosunu kullanacak.

TFF değişiklikle ilgili ilgili kurumlara gönderdiği yazıda, Van Büyükşehir Belediyespor'un isiminin Vanspor Futbol Kulübü ve logosunun yeni logo ile değiştirilmesini talep etttiği ifade edilidi.

Açıklamada, "Dosya evraklarının incelenmesi neticesinde, TFF Futbol Kulüpleri Tescil Talimatında belirtilen evrakın federasyonumuza iletildiği görülmüş olup, Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü Derneği’nin bundan sonra kayıtlarda Vanspor Futbol Kulübü Derneği olarak değiştirilmesine, yeni logosunun kabulüne 20 Ağustos 2019 tarihli 9 sayılı toplantıda karar verilmiştir” denildi. (YENİ DOĞU GAZETESİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141