banner279

SAHİBİNDEN KİRALIK VEKİL...!

TERCİH SİZİN BEYLER. AMA UNUTMAYIN Kİ ARAMA MOTORLARINDA TARİH SİZLERİ KİRALIK VEKİL OLARAK TANIMLAYACAK...!

SAHİBİNDEN KİRALIK VEKİL...!

SAHİBİNDEN KİRALIK VEKİL...!

Bir dönem yaşanan emanet milletvekili trajedisi maalesef yeniden gündemde. Baskın seçim, erken seçim çığırtkanlığı yapan vekil tüccarları; Şimdilerde aynı senaryoyla tekrar basın organlarında boy göstermeye başladılar. Gözü yaşlı sözde vekiller, sahipleri tarafından tekrar pazarlanma sahnesindedirler.  

Bu iş tam bir sektöre dönüşmeye başladı.  Yakında milletin iradesiyle seçilen milletvekillerinin pazarlandığı sahibinden. Com gibi satış ve kira siteleri kurulursa, hiç şaşmayın. Kurbanlık koyun misali iradesi dışında başka siyasi partilere kiralanan vekiller de gelinlik kız gibiler. Hem ağlarım hem giderim. Tabi bunu ben yaşlı dullara para karşılığı verilen genç kızların hikâyesine benzetiyorum. Sahibi konumundaki babası, amcası,  abisi gitmek istemeyen kıza “Yavrum akıllı ol git bir süre zahmetini çek sonra sefasını sürersin “ .Gitmek istemeyen vekillere sen şimdi git biz seni ileriki dönemlerde iyi yerlerde değerlendiririz vaatleri yapılıyor. Nerede kaldı senin onurun siyasi çizgin, Seçmeninden oy alabilmek için verdiğin vaatler. Seni kim seçti hangi rengine binaen sana oy verdi? Yediveren çiçeği gibi her gün bir farklı siyasi partiye mi kiralanacaksın?

Siyasî geleceği parlak olanlar veya oy potansiyeli yüksek olan vekiller kiraya verilirken tanıtımı araba reklamları gibi mi olacak. Memurdan, doktordan, bayandan, sigara içilmemiş, darbesiz boyasız, ilk sahibinden, tramersiz vb... Allah’ım sen bizim aklımızı koru. Seçtiğimiz irademiz dediğimiz vekiller sahiplerinin pembe rüyalarının gerçekleşmesi için bir emtia olarak mı seçildi?

Yeni kurulan partiler için ve öncesinde farklı siyasi partiler için uygulanan bu icar olayı kesinlikle ahlaki bir icraat değildir. Bir parti kurulmuşsa ve bu partiye halk nezdinde bir teveccüh var ise günü ve zamanı geldiğinde hak ettiği yere gelecektir. Hile i şer-i e uygulamanız ülkeyi kaosa sürüklemekten öteye bir faide sağlamayacaktır. Taşıma su ile değirmenin dönmeyeceğini hala idrak edemeyenlerin koca ülkeyi yönetmek üzere çığırtkanlık yapmalarının da   ne kendilerine, ne bu ülkeye, ne de kiracılarına bir yarar sağlamayacağını bilmelerini isterim.

Mevcut partisinde dahi ülke yararına bir faidesi olmayan vekiller şayet bu çirkin pazarlıklara karşı bir  duruş sergileyip karşı koymaz iseler ; Yakında yıldızı parlak bir vekilin kiralanmasında kendileri eşantiyon beleş olarak verileceklerdir. Araba alanlara kışlık lastikler firmamızdan gibi... TERCİH SİZİN BEYLER. AMA UNUTMAYIN Kİ ARAMA MOTORLARINDA TARİH SİZLERİ KİRALIK VEKİL OLARAK TANIMLAYACAK...!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Dikici
Mehmet Dikici - 12 ay Önce

Kesinlikle katılıyorum

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241