banner279

Rektör Battal, Kerküklü öğrencileri kabul etti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Irak Kerkük Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü öğrencilerini makamında kabul etti. Rektör Battal, Kerkük Üniversitesinin kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Kerkük ile ilişkilerimizi tabana yayarak daha da ilerletmeyi düşünüyoruz." dedi.

Rektör Battal, Kerküklü öğrencileri kabul etti

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Irak Kerkük Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Kerkük Üniversitesi Halkla İlişkiler Birimi Yöneticileri Dr. Ümit Ahmed ile Dr. Abdul-Hakeem Shakov nezaretinde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden 6 öğrenci Van YYÜ'nün daveti üzerine Van'a geldi. Van YYÜ'de 1 hafta derslere girecek öğrencileri makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, daha önce 3 kez Kerkük Üniversitesi'ni ziyaret ettiklerini ifade ederek, "Kerkük Üniversitesi ile hem Mevlana Protokolümüz var hem de işbirliği protokolümüz var. Bu hem öğrenci değişimi, hem akademisyen değişimi hem de bilimsel çalışmalar konuşunda işbirliğini içeriyor. Biz Kerkük'e gittiğimizde Türk Dili Edebiyatı Bölümünü Van'a davet etmiştik. Şimdi kendileri misafirimiz. 6 öğrenci ve 2 hoca ile birlikte 1 hafta boyunca üniversitemizde derslere girecekler. Bu ilişkilerimiz devam edecek ve bizim öğrencilerimiz de ileriki zamanda Kerkük'e gidecek. Tabi Kerkük Üniversitesi bizim için çok önemli. Kerkük ile ilişkilerimizi tabana yayarak daha da ilerletmeyi düşünüyoruz." dedi.

Öğrencilere YYÜ'nün çok güçlü ve köklü bir üniversite olduğunu anlatan Rektör Battal, "Üniversitemizin tüm birimlerini ve Van'ı gezmeyi ihmal etmeyin. Sizi burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Van'ı ve üniversiteyi çok beğendiklerini ifade eden Kerküklü öğrenciler ise Rektör Battal'a nazik davetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demirel'in de hazır bulunduğu ziyaret fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241