banner315

Öcalan’dan Hükümet'e ‘Suriye’ teklifi: Bana da rol verin

Uzun süre sonra ailesiyle görüşme izni verilen Öcalan'ın Suriye'de yaşanan gelişmelerle ilgili devreye girmek istediği belirtildi. Öcalan ile görüşen “Asrın Hukuk Bürosu”, Öcalan'ın 'Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü' vurguladığını belirtti.

Öcalan’dan Hükümet'e ‘Suriye’ teklifi: Bana da rol verin

PKK'nın elebaşı  Öcalan’ı temsil eden “Asrın Hukuk Bürosu”, teröristbaşı ile en son yapılan görüşme sonrası tuhaf açıklamalarda bulundu.

İmralı’da çıkan yangının ardından Öcalan’ın ailesiyle görüştürüldüğü, durumunun iyi olduğu belirtilen açıklamada, “Kardeşi  Mehmet Öcalan ile yaptığı bu görüşmede Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü bir kez daha vurgulamıştır” denildi.

Görüşme izninin İmralı’da yaşanan yangının ardından verildiği öne sürülen açıklamada, “Müvekkillerimizin genel olarak iyi göründüklerini ve yangından etkilenmediklerini gözlemlemiş bulunmaktadırlar” ifadelerine yer verildi.

Krize çözüm bulurmuş!

Açıklama şöyle devam etti: “Kardeşi  Mehmet Öcalan ile yaptığı bu görüşmede Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü bir kez daha vurgulamıştır. 2019 yılında yapmış olduğu görüşmelerde ortaya koyduğu duruşu daha güçlü bir şekilde devam ettirdiğini belirtmiştir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner317

banner319