banner279

NRP eğitimine katılanlara sertifikaları verildi

Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) eğitimine katılan SBÜ. Van Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarına sertifikaları verildi.

NRP eğitimine katılanlara sertifikaları verildi

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ÇEKÜS Birimi tarafından düzenlenen Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) eğitimine katılan hastane çalışanlarına sertifikaları verildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, ÇEKÜS Birimi, il koordinatörlüğünde; SBÜ. Van Eğitim Araştırma Hastanesi eğitim salonunda gerçekleşti; eğitime, 9 doktor, 20 ebe, 17 hemşire, 1 acil tıp teknisyeni katıldı.

       Katılımcılara Hastanede dünyaya gözlerini açan yeni doğanlara ilk müdahaleyi gerçekleştiren Doğum Salonu, Kadın Doğum Ameliyathanesi, Kadın-doğum Servisi, Yenidoğan yoğun bakım ve Çocuk servislerinde çalışan personellerine, Prof Dr. Oğuz Tuncer ve Prof Dr. Ercan Kırımi tarafından Yenidoğan Canlandırma Ve Yenidoğana Doğru Etkili Yaklaşım konularında eğitim verildi.

           Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığımız himayelerinde  bebeklerdeki asfiksiye bağlı ölümlerin ve doku bozukluklarının önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) yürütülmektedir. Doğum eylemine müdahale eden personeli hedefleyen bu programın, ülkemizde doğumda gelişebilecek yeni doğan ölümlerini ve oksijensizliğin yol açacağı doku bozukluklarının en aza indirme konusunda önemli yer tutmaktadır. Program kapsamında yurt çapında doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi ve gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri gerçekleştirilmektedir” denildi.

Üç gün süren, Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimine katılan katılımcılara sertifikaları verilerek son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241