banner279

Milletvekilleri Gülaçar ve Arvas'tan Rektör Şevli'ye ziyaret

Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahat Arvas Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’yi ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Milletvekilleri Gülaçar ve Arvas'tan Rektör Şevli'ye ziyaret

AK Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahat Arvas, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'yi ziyarete ederek kendisine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Ziyarette konuşan Milletvekili Gülaçar, yeni dönemde üniversitenin akademik başarısının daha iyi bir seviyeye geleceğine inancının tam olduğunu belirterek, "Van ve bölge için önemli bir değer olan üniversitemize desteklerimiz her zaman devam edecektir." dedi.
Milletvekili Arvas ise, Van YYÜ'nün daha iyi bir yere gelmesi için ellerinden gelen desteği vereceklerinin altını çizerek, "Önümüzdeki 4 yıl boyunca da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin çok güzel işler çıkaracağına inanıyorum" diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Şevli, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin Türkiye'de lider üniversite olabilmesi için bürokrasiden siyasete, akademiden sivil toplum örgütlerine herkese çok önemli görevler düştüğünü ifade ederek, "Üniversitemizin kapıları herkese açıktır. Her kurum ve kişiyle üniversitemizin ve Vanımızın daha da ileriye taşınması noktasında birlikte çalışmaya hazırız" şeklinde konuştu.

MÜFTÜ KESKİN'DEN İADE-İ ZİYARET
Van İl Müftüsü Ömer Keskin de, daha önce kendisini ziyaret eden Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Van İl Müftüsü Ömer Keskin, Yardımcısı Sacit Emiri ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yurt Müdürü Abdülkadir Yıldırım ile birlikte Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'yi ziyaret etti. Müftü Keskin, daha önce kendisini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunan Rektör Şevli'ye iade-i ziyarette bulunarak yeni görevinde başarılar diledi.
Rektör Şevli ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Üniversite olarak tüm resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerimize önem veriyoruz. Bu kurumlarla birlikte Van'ı ve üniversiteyi daha ileriye taşımak istiyoruz. Müftülüğümüz ile de ortak yaptığımız çalışmalar var. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.
Konuşmaların ardından ziyaret Müftü Keskin'in Rektör Şevli'ye hediye takdim etmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140