banner279

MHP Van İl Başkanı Göngüralp’ten ekmek zammına tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van İl Başkanı Salih Güngöralp, Van'da ekmek fiyatlarının yükseltilmesine sert tepki gösterdi.

MHP Van İl Başkanı Göngüralp’ten ekmek zammına tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van İl Başkanı Salih Güngöralp, ekmek zammına tepki göstererek, fırsatçılara karşı yetkilileri göreve davet etti.

  Koronavirüs salgını ile mücadele edilirken fırıncılar tarafından alınan ekmeğe zam uygulama kararını tepkiyle karşılayan MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp, ekmek fiyatlarına yapılan zammın yeri ve zamanın olmadığına dikkat çekti. 

  “BÖYLE BİR ZAMANDA FIRSATÇILIK YAPMAK AKLA ZİYANDIR”

   Bu sıkıntılı günlerde ekmeğe zam yapılması vatandaşların hiç de yararına yapılan bir uygulama olmadığını ifade eden Başkan Güngöralp, “1,25 kuruştan satılırken bugün ise, ekmeğin fiyatı bir anda 1,50 kuruştan  satılması dar gelirli vatandaşı zor durumda bırakıyor. Böyle bir zamanda fırsatçılık yapmak akla ziyandır. Bu sıkıntılı ve zor günlerde vatandaşlarımızın temel tüketim maddesi ekmeğin bir anda 1,25 kuruştan satılırken bu fiyat bugünden itibaren 1,50 TL'ye çıkarılması fakir fukaranın en temel besin maddesine bu şekilde zam yapmak büyük fırsatçılıktan başka bir şey değildir. Bölgemizin coğrafi ve ekonomi konumu göz önünde bulundurulduğunda işsizliğin ve kışla geçtiği, geçim şartlarının zor olduğu, insanların evlerine bir kuru ekmek götürmekte zorlandığı şehrimizde, dünya olarak mücadele ettiğimiz, tedavisi henüz mümkün olmayan korana virüsü hadisesini fırsata çevirmemelerini umut ediyoruz. Ayrıca zor günler geçirdiğimiz şu süreçte sahneye yeniden çıkan fırsatçılar konusunda da yetkililerimizi göreve davet ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241