banner279

Mehterli-Dualı Mitinglerle CHP Nereye Koşuyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu'nun "İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç Buluşması" adıyla Maltepe’de bir miting düzenledi. Kaynak: Mehterli-Dualı Mitinglerle CHP Nereye Koşuyor?

Mehterli-Dualı Mitinglerle CHP Nereye Koşuyor?

CHP’nin çağrısı ile Maltepe miting alanında yapılan kutlamalarda bu sefer CHP'lileri aşan bir kitle vardı.

CHP'nin düzenlediği benzer mitinglerden hem sayı olarak hem de çok daha fazla oranda başörtülü kadınlar ve Ülkücülerle özdeş "Çırpınırdı Karadeniz" şarkısı okuyanlar vardı.

Miting yeşil zemin üzerine beyaz üç hilalden oluşan sancak taşıyan mehter takımının sahne almasıyla başladı. Herhalde CHP'li kitle bu sahneyi görüp "ne oluyoruz? derken Mehter takımı “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” ve “İzmir Marşı”nı da okuyarak kitleye gülücükler dağıttı. Miting bir imamın çıkıp dua etmesiyle devam etti. Bu CHP için bir ilkti. İmam Hakkari'de yaşamını yitiren askerleri andıktan sonra, konuşmasının sonunda "El Fatiha" deyip kitleyi Fatiha Suresi'ni okumaya çağırdı.

CHP için yeni olan mehterli ve dualı mitinglerin nereye kadar devam edeceği, CHP içindeki Kemalistlerin buna daha ne kadar sessiz kalacağı merak konusu...

HAKSÖZ HABERc6551fde-b8ff-483b-a228-4aca07da21f2.jpg

hdgd.jpg

j_1604.jpg

e6368fcc-0659-479a-b527-89fb7bc9f31e.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241