banner279

Kurukcu’dan, Van’daki fahiş uçak biletlerine tepki…

Son zamanlarda birçok kişi tarafından eleştirilen Van’daki fahiş uçak biletleri konusunda açıklamalarda bulunan CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, “Uçak sefer sayıları artırılmadığı gibi, bilet fiyatları da oldukça pahalı. Ancak bu konuda bir türlü sorun çözülmedi” ifadelerini kullandı.

Kurukcu’dan, Van’daki fahiş uçak biletlerine tepki…

Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, Van’daki hava yolu ulaşımındaki sıkıntıların çözülmesi gerektiğini vurguladı.

   Kurukcu, “Havayolu şirketlerin uçak sefer sayılarını azaltması nedeniyle özellikle Ankara ve İstanbul’a gitmek isteyen veya söz konusu illerden Van’a gelmek isteyen vatandaşlarımız uçak bileti bulamamaktadır. Bununla beraber uçak bilet fiyatlarının astronomik derecede yüksek fiyattan satılması konuyu içinden çıkılmaz hale getirmektedir” dedi.

     Van’ın önemli bir potansiyeli olduğuna işaret eden Kurukcu, “İlimiz 1 milyon 200 bini aşkın nüfusuyla ülkenin en doğusunda yer alan ve uzaklık nedeniyle ulaşım tercihinin genellikle havayolu olarak tercih edildiği önemli bir kenttir. Önceki yılların uçuş ve yolcu sayılarına bakıldığı zaman önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Ancak bu tabloya rağmen uçak sefer sayılarının arttırılmaması vatandaşlarımızın bölgede bulunan diğer havaalanlarına yönlendirilmelerine sebep olmaktadır. Havalimanı bakım onarım faaliyetlerinin Ekim 2018 tarihi itibariyle tamamlanmış olmasına rağmen kademeli düşürülen sefer sayılarını arttırılmaması nedeniyle vatandaşların mağduriyeti devem etmektedir. Günlerce bilet bulamayan vatandaşlar ve bileti yüksek fiyata almak zorunda kalan yolcuların yaptığı şikâyetler her geçen gün artmaktadır. Bilet fiyatları incelendiğinde Ankara ve İstanbul’a yapılan uçuş sayılarının az olması sebebiyle cereyan eden yüksek bilet fiyatları nedeniyle Van, Türkiye’nin en yüksek fiyatla uçan kentlerin başında gelmektedir. Bunun için Van’daki uçak seferleri bir an önce artırılmalı ve fiyatlar düşürülmelidir” diyerek sözlerini noktaladı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241