banner279

Kurukcu, CHP İl Başkanlığı’ndan istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, yaptığı açıklama ile CHP İl Başkanlığı görevinden istifa etti.

Kurukcu, CHP İl Başkanlığı’ndan istifa etti

    Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Kurukcu, “2005 SHP Erçek Belde Başkanlığı, 2011 CHP Van il Başkan Yardımcılığı, 2014 CHP Van Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı, 2014 CHP İpekyolu ilçe Başkanlığı, 2018 CHP Van Milletvekili Adaylığı, 2015-2021 yılları arasında, 6 yıl boyunca CHP Van il Başkanlığı görevimi onurla sürdürdüm. Bu süre boyunca parti politikaları, insan hak ve özgürlükleri, demokrasi mücadelesi dışında bir hatta yer almadım. Akçeli hiçbir işte, başımızı öne eğecek hiçbir davranışta bulunmadım. Parti politikaları ve parti geleneğinden ayrılmadım. Başımız dik, alnım ak, borçsuz ve harçsız bir şekilde bu güne kadar itina ile yürüttüğüm CHP Van İl Başkanlığından gördüğüm lüzum üzerine bugün itibari ile ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

     Kurukcu, açıklamasından devamında ise, “Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, tüm partili yoldaşlarıma,il yöneticilerimize,ilçe örgütlerime, Kadın ve Gençlik kollarıma ve tüm sevenlerime bugüne kadarki süreçte gösterdikleri ilgi ve destek nedeniyle hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak il örgütümüze şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140