banner279

Korkutan deprem uyarısı! Ahmet Ercan 'Bunu ilk defa görüyorum' diyerek açıkladı

Ünlü deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Türkiye'deki fay hatlarının harekete geçtiğini ilk defa gördüğünü açıkladı.

Korkutan deprem uyarısı! Ahmet Ercan 'Bunu ilk defa görüyorum' diyerek açıkladı

Türkiye'nin 2020'de deprem yılı yaşayacağını söyleyen deprem bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Türkiye'deki fay hatlarının tamamının harekete geçtiğini ilk defa gördüm" ifadelerini kullandı.

Tele 1'de yayınlanan "Demokrasi Arenası" programına konuk olan deprem bilimci Prof. Övgün Ahmet Ercan, depremlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Türkiye deprem yılı yaşıyor"

Türkiye'nin 2020'de deprem yılını yaşadığını söyleyen Ercan, "Bunun ana nedeni de Afrika anakarasının Türkiye'ye toslama hızında yaklaşık yüzde 25 ile yüzde 50'lik bir artış oldu. Kuzeye doğru itiyor. Bu Anadolu yarımadasını çok kastı" diye konuştu.

"İlk defa görüyorum"

Ercan sözlerine, "Bu gelen son üç hatta dört deprem ile 50 yıllık depremcilik yaşantımda Türkiye'deki kırıkların (fay hatlarının) ilk defa tamamının harekete geçtiğini gördüm. Dolayısıyla Türkiye bir deprem yılı yaşayacak. Tabii şunu demiyorum beni yanlış anlamayın. Ben her an deprem olabilir diyen bir kişi değilim" şeklinde devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140