banner279

_Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı organize bir eylem!

Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanı, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na şehit cenaze töreninde yapılan saldırının protesto değil, organize bir eylem olduğunu vurguladı. Kurukcu, partililerle birlikte yaptığı basın açıklamasında, söz konusu saldırının, aynı zamanda şehit Yener Kılıç ve ailesine de yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu vurguladı.

_Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı organize bir eylem!

Beşyol Mevkii’nde CHP il binası önünde gerçekleşen basın açıklamasına İl Başkanı Mehmet Kurukcu ile partililer katıldı.
Kurukcu burada yaptığı açıklamada, söz konusu saldırının, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapıldığını vurguladı.


         SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR
Gazetelerde atılan manşetlerin yönlendirme içerdiğini ve saldırının azmettiricisi olduğunu anlatan CHP İl Başkanı Mehmet Kurukcu, “Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır” dedi.


 

        “KORKU ORTAMINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ!”
Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir” diye konuştu.


          KURUKCU, BAKAN AKAR’IN SÖZLERİNE DİKKAT ÇEKTİ
Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241