banner279

Karne heyecanı!

2018 – 2019 eğitim – öğretim yılının ilk dönemi, bugün dağıtılacak olan karnelerle birlikte sona eriyor.

Karne heyecanı!

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Van'da da binlerce öğrenci ve öğretmen, yorucu bir eğitim öğretim sezonunun ilk dönemini bugün tamamlayacak. Van'da bin 450'ye yakın okulda, 310 bini aşkın öğrenci ve 16 bini aşkın öğretmen, bugün yarı yıl tatiline girecek.
17 Eylül 2018 tarihinde başlayan eğitim – öğretim sezonunun ilk dönemi, bugün okullarda düzenlenecek olan törenlerle birlikte karnelerin verilmesi ile tamamlanacak.
15 gün sömestr tatilinin ardından ikinci dönem 4 Şubat 2019 tarihinde başlayacak. 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı, 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

UZMANLARDAN UYARI

Bugün binlerce öğrencinin karne heyecanı yaşayacağı kentte, ilk kez karne alacak olan öğrenciler daha çok heyecanlı. Uzmanlar ise, karnenin başarı için ölçü olmadığını, velilerin, öğrencilerin karnelerindeki notlara bu çerçevede yaklaşarak anlayışlı olması gerektiğini söylüyor.
Ayrıca, yarı yıl tatilinde öğrencilere ders çalışmaları konusunda baskı yapılmamasını da öneren uzmanlar, bunun dezavantaja dönüşebileceği uyarısında bulunuyor.
Uzmanlar, çocukların dinlenebileceği güzel bir yarı yıl tatili geçirmesini ve kitap okumasını tavsiye ediyor.
Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140