banner279

Kapalı kapılar aralandı! HDP'den CHP'ye "Artık gizlemeyelim" çağrısı

HDP'li Pervin Buldan, kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı CHP'ye çağrıda bulunarak, "Şeffaf olmalı, açık olmalı, birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP’nin çekingenliğinden çıkması gerek." dedi.

Kapalı kapılar aralandı! HDP'den CHP'ye "Artık gizlemeyelim" çağrısı

HDP'nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, CHP'ye çağrıda bulunarak kapalı kapılar ardındaki ittifaklarının artık gizlenmemesi gerektiğini belirtti.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göreİYİ Parti’de yaşanan istifalar Ankara’yı hareketlendirirken, kulislerde yeni ittifaklar tartışılmaya başlandı.

Seçimlere üstü örtülü ittifakla giriyorlar

CHP, 24 Haziran genel seçimlerinin ardından iş birliğine başladığı HDP ile birlikteliğini 31 Mart yerel seçimlerinde de üstü örtülü bir biçimde devam ettirmişti. CHP, HDP sayesinde yerel seçimlerde Ankara, İstanbul, Antalya ve Adana gibi önemli büyükşehirleri kazandı.

31 Mart’ın ardından CHP-HDP iş birliği ayyuka çıkınca CHP’nin diğer ortağı İYİ Parti’de rahatsızlık yaşanmaya başladı. Bu rahatsızlık da istifaları beraberinde getirdi. İYİ Parti’de CHP-HDP yakınlaşmasından doğan istifa furyası başladı.

CHP’nin çekingenliğinden çıkması gerek

İYİ Parti’de istifalar sürerken, HDP’den kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı CHP’ye çağrı geldi. Hafta sonu kongreye hazırlanan HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan verdiği bir röportajda, “Yeni ittifakların olması gerektiğini savunan bir partiyiz. Şeffaf olmalı, açık olmalı, birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP’nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence. Biz kadınlar olarak tiyatro oyununda birlikte bu görüntüyü verdik, bu cesareti gösterdik. Bu cesareti herkesin göstermesi gerek. Bir daha ki seçimlerde daha açık daha şeffaf birlikteliklere ihtiyaç olacağını düşünüyorum” mesajı gönderdi. Çağrıya CHP’den gelecek yanıt merak ediliyor.,

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306