banner279

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Vali Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez’in de katılımıyla kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından

Valilik Ali Paşa toplantı salonunda İl Müdür Vekili Abidin Göksoy başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele il eylem planı, kadının güçlenmesi strateji belgesi ve eylem planları, kadın kooperatifçiliğinin güçlendirilmesi, yaygınlaştırılması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması ile ilgili teknik konular ele alındı.

Toplantıda İl Müdür Vekili Göksoy,

Kadın Kooperatiflerinin kurulması ve güçlendirilmesi, ile, Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi İl Eylem Planları hakkındaki çalışmalarını anlattı.

Toplantıda Vali Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez,

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün kadınlara yönelik çalışmalara destek vereceğini ifade etti. Bilgi ve tecrübelerini toplantıya katılan kurul üyeleriyle paylaşan Meral Bilmez, yapılması gerekenler hakkında tavsiyelerde bulundu.

Toplantı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce hazırlanan eylem planlarıyla ilgili Kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasıyla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241