banner279

İşte Van’da gözaltına alınan HDP’li yöneticilerin isimleri

Van merkezli 6 ilde polis ekipleri tarafından PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında gözaltına alınanlar arasında 10 HDP’li yönetici de bulunuyor. Gözaltına alınan HDP'li yöneticiler kimler? İşte gözaltına alınan HDP'li yöneticilerin isimleri.

İşte Van’da gözaltına alınan HDP’li yöneticilerin isimleriVan merkezli 6 ilde polis ekipleri tarafından PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında gözaltına alınanlar arasında Van HDP il ve ilçe teşkilatlarında görevli 10 yönetici de bulunuyor.
Van merkezli Diyarbakır, Ağrı, Iğdır, Bitlis ve Hakkâri illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında HDP Van İl Eş Başkanı Yadışen Karabulut, bazı HDP ilçe başkanlarının da bulunduğu 23 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin ikamet, iş yeri ve üst aramalarında; 1 adet tabanca, 1 adet şarjör, 25 adet fişek, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.
HDP Van İl Eş başkanı Yadişen Karabulak ile birlikte gözaltına alınan HDP’li il yöneticileri, ilçe eş başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyeleri;  
1.    Yadişen Karabulak- HDP Van İl Eş Başkanı
2.    Sait Kılıç – HDP Van İl yönetim Kurulu Üyesi
3.    Hasan Güven – HDP Van İl Yönetim Kurulu Üyesi
4.    Nesiba Akdağ - HDP Van İl Yönetim Kurulu Üyesi
5.    Bürhan Atmaca – HDP Özalp İlçe Başkanı
6.    Vahdettin Uca  -  HDP Muradiye İlçe Başkanı
7.    Ertuğrul Korkmaz - HDP Başkale İlçe Başkan Yardımcısı
8.    Şefik Umaz – HDP Saray İlçe Yönetim Kurulu Üyesi
9.    Fatih Şahin - Başkale HDP Yönetim Kurulu Üyesi
10.    Esra Babur - HDP Çatak İlçe Belediye Başkan Adayı
Kaynak: Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 01:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241