banner279

İlhan: Gürpınar eski günlerini arıyor

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, partilerinin Gürpınar ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, Gürpınar’ın bir dönemler tarım ve hayvancılıkta çok iyi durumda olduğunu, son yıllarda ise birçok köy ve mezranın boş olmasından dolayı eski günlerini aradığını belirtti.

İlhan: Gürpınar eski günlerini arıyor

Saadet Partisi Gürpınar İlçesi 6. Olağan Kongresi yapıldı. Kongreye, Van İl Başkanı Özay İlhan ile yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı. Kongrede konuşan Van İl Başkanı Özay İlhan ilçenin son durumunun üzücü olduğunu belirtti.

İl Başkanı Özay İlhan "Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip İlçe olmasına karşın bugün ne yazık ki bir çok köy ve mezra boş konumdadır. Coğrafi konumu itibariyle tarım ve hayvancılık için ideal bir konuma sahip olan ilçemiz ne yazık ki eski günlerini aramaktadır. Gürpınar ilçemizin yeniden tarım ve hayvancılıkta ayağa kaldırılması için mutlaka doğru yatırımlar yapılmalıdır” dedi. Öte yandan İlçe Başkanlığı’na yeniden seçilen Erhan Erdoğan ise, Gürpınar'ın her alanda gelişmesi ve kalkınması için çalışacaklarını belirterek, kongreye katılanlara teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140