banner279

HDP Meclis’ten çekilebilir! Tarih belli oldu

PKK ile iltisaklı olduğu tespit edilen belediyelerine kayyım atanan HDP, yeni bir provokasyonun kapısını aralıyor. PKK'nın siyasi uzantısı şimdi de Meclis’ten ve belediyelerden çekilmeyi gündeme taşıma hazırlığında.

HDP Meclis’ten çekilebilir! Tarih belli oldu

24 belediyesine PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle kayyım atanan  PKK’nın siyasi uzantısı HDP, belediyelerden ve Meclis’ten çekilmeyi tartışmak için toplanacak.

20 Kasım’da “sine-i millet” konusunda kararını vermek için toplanacağı öğrenilen HDP Genel Merkezi, Ankara’da gerçekleştirilecek toplantı sonrası kayyImlara ilişkin detaylı bir rapor yayımlayacak.

"Sine-i millete dönüp dönmeme kararını belirleyeceğiz"

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, “Belediyelerden çekilmeyeceğiz şeklinde bir tavrımız yok, sine-i millete dönüp dönmeme kararını 20 Kasım’da gerçekleştireceğimiz toplantıda belirleyeceğiz” dedi.

Kubilay, “Arkadaşlarımız farklı farklı öneriler getirdiler. Bu önerilerden biri de sine-i millet. Sine-i millet önerisinin bizzat kendisi de demokratik ve meşru bir öneridir. Bütün önerileri bir havuzda derliyoruz. Toplantının katılımcıları arasında MYK üyelerimiz, PM üyelerimiz, milletvekillerimiz, eşbelediye başkanlarımız, belediye meclis üyeleri, genel sendikalar, demokratik kitle örgütleri sosyalist partiler, sivil toplum kuruluşları da olacak” ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140