banner279

HDP'li Lezgin, Botan'dan skandal paylaşım

HDP Van eski milletvekili Lezgin Botan, Şırnak'ın Cizre ilçesinde Mehmetçik'in yaşlı bir vatandaşı hastaneye götürürken çekilmiş fotoğrafını 'Özel harekatçılar yaşlı bir Kürt'ü tutukluyor' şeklinde servis etti. Ancak işin aslının öyle olmadığı ortaya çıkması uzun sürmedi.

HDP'li Lezgin, Botan'dan skandal paylaşım

Güvenlik güçlerinin yaşlı bir vatandaşı kolundan tutarak götürdüğü fotoğrafı Twitter'dan paylaşan HDP Van eski milletvekili Lezgin Botan, şu notu yazdı; "Sömürgeciliğin ve faşizmin fotoğrafıdır bu! Özel Harekatçıların elinde yaşlı bir Kürt dede... Sorsanız, koca devleti karpuz gibi ortadan böldüğü için "pençe harekatı kapsamında aldık,"derler! Hasta, yaşlı bir dededen korkan zavallı devlet... Dikta rejiminin adaletinde sual olunmaz" 

Rezil olunca paylaşımını sildi

HDP'li Lezgin Botan 2016 yılında Şırnak'ın Cizre ilçesinde  PKK mensuplarına yönelik operasyonların sürdüğü sırada barikatlar nedeniyle evinden çıkamayan yaşlı çiftin askerler tarafından güvenli bölgeye tahliye edilerek hastaneye götürüldüğü yaşlı çiftin askerlere çay ikram ettiği ortaya çıktı.

ilginç paylaşımlarla sürekli gündeme gelen HDP'li Lezgin Botan bir kez daha paylaşımının aslı olmayınca  paylaşımını kaldırmak zorunda kaldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241