banner259

Gürpınar'da Ahilik Haftası Kutlandı

Gürpınar Belediyesi Ahilik Haftası münasebetince esnaflara Helal Kazanç Semineri düzenledi.

Gürpınar'da Ahilik Haftası Kutlandı

Kıl Çadırında düzenlenen programa Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Belediye Meclis Üyeleri ve ilçede faaliyet gösteren esnaflar katıldı.

Programda konuşan Başkan Tanış, Ahilik Haftası münasebetiyle esnaflarla bir araya gelmek için program düzenlediklerini kaydetti.

Esnafların toplumda çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Tanış, “Ahilik geleneği doğruluğu, dürüstlüğü ve cömertliği ön planda tutan; hayatı bu ilkeler çerçevesinde yaşamayı uygun bulan ve başlangıcı asırlar öncesine dayanan önemli bir geleneğimizdir. Bizler bu geleneği Gürpınar’da devam ettirmeye gayret ediyoruz. Bunun içinde bugün ahilik geleneğini devam ettiren esnaf kardeşlerimizle bir araya geldik. Biz biliyoruz ki esnaflar bizlerin kardeşi, dostu, sırdaşı, her gün selam verdiğimiz kapı komşularımız. Yani her zaman yanımızda olan önemli kişilerdir. Bu anlamda Gürpınar Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Program İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Alaattin Demirel’in ticarette helal kazanç hakkında yaptığı konuşmayla devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141