banner279

‘Gürpınar Belediyesi'nden Gençlere Bayram Hediyesi’

Gürpınar Belediyesi Gençlik Meclisi 1. Dönem ilk toplantısını, Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

‘Gürpınar Belediyesi'nden Gençlere Bayram Hediyesi’

Burada gençlerle bir araya gelen Başkan Tanış Ücretsiz WİFİ sisteminin bugün itibariyle İlçe merkezi ve Güzelsu Mahallesi’nde hizmete gireceğinin müjdesini verdi.


Gürpınar Belediyesi yeni dönemde hayata geçirdiği gençlik meclisi ile 63 mahalleden gelen gençleri, karar alma sürecine katılmalarını amaçlıyor.


Bu kapsamda ilki Gürpınar Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ta katıldı.


Burada konuşan Başkan Tanış, gençlerle bir arada olmanın memnuniyetini yaşadığını belirtti.


Başkan Tanış, “Bugün ilçemizin ilk gençlik meclisi toplantısını gerçekleştiriyoruz. Amacımız meclis aracılığıyla gençlerimizi iyiye, güzele ve bilimsel çalışmalara yönlendirerek geleceğe sağlam adımlar atmalarını sağlamak. Gençlerimizle burada daha güzel bir Gürpınar’ın inşası için fikir alışverişinde bulunurken aynı zamanda mahallelerinde olan tüm sorunlar masaya yatırılacak. Vatandaşlarımızla olan gönül bağımızı bu tür projelerle artıracağız.” dedi.


31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile Gürpınar’da yeni bir sayfa açıldığını kaydeden Başkan Tanış, şu ifadelere yer verdi:
“Açılan yeni sayfayla Gürpınar’da gönül ve hizmet belediyeciliği göreve başladı. Kısa süre içerisinde önemli çalışmalara imza attık. Seçimden önce söz verdiğimiz projeler var, bunlar için uğraşıyor, yerine getirmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Tekstilkent, su fabrikası, Hoşap Mahallemizin yeni yapılaşma süreci şu an masamızda olan önemli çalışmalarımız arasında. Allah’ın izniyle bunlarında hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz.”


‘Gürpınar Belediyesi'nden Gençlere Bayram Hediyesi’


Seçim döneminde gençlerle sık sık bir araya gelip ücretsiz Wifi için sözü veren Başkan Tanış, “Bugün itibariyle İlçe merkezimiz ve Güzelsu Mahallemiz ücretsiz Wifi ile buluşuyor. Altyapı sorunumuz olmasına rağmen GSM operatörleriyle teknik konularda mutabakata vardık. Bu sayede altyapısı olmayan Gürpınar’a şuan fiber kablo sistemini getirdik. Gürpınar merkezde 7, Güzelsu Mahallesinde ise 6 nokta da ücretsiz internet hizmeti sağlayacağız. Teknolojinin tüm imkanlarını Gürpınarlıların hizmetine sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Bu kapsamda Wİ-Fİ hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşların TC kimlik numaraları ile sisteme kaydolmaları gerekiyor. Bu işlemin ardından vatandaşlar Gürpınar Belediyesi tarafından verilen ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilecekler.” diye konuştu 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140