banner279

Gülaçar'dan Can Ataklı’ya tepki: Biraz kalbini ve beynini kullansın

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, sözde gazeteci Can Ataklı’nın uzaktan eğitimde başörtülü bir öğretmenin öğrencilere ders anlatmasıyla ilgili skandal ifadelerle yorumlamasına tepki göstererek, “Can Ataklı yorum yaparken biraz kalbini ve beynini kullanma ihtiyacı hissetmesini isterdim” dedi.

Öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başlandığı ilk gün Can Ataklı, ders veren öğretmenin başörtüsü olması üzerinden nefret saçtı. Milyonlarca öğrenciye rol model olarak türbanlı öğretmen gösterilmesinin yanlış olduğunu iddia eden Ataklı, "Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. Var mı? Var, maalesef var." diye konuştu.

Gazeteci müsveddesi saçmalamış

Ataklı’nın bu sözlerine AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar sert tepki gösterdi. Gülaçar, “Bir zamanlar Türkiye'nin siyaset, medya, yargı, sanat gibi birçok alanda köşe başlarını tutmuş, toplumuna yabancılaşmış kerameti kendinden menkul zatların, başörtüsüne nefretlerini sıkça duyardık. Ancak o günlerin geride kalmasını hazmedemeyen bu gazeteci müsveddesi gibilerin bilmesi gereken şeyi tekrarlamak gerek: O Türkiye geride kaldı, bugünün Türkiyesinde bu söylemleriniz ancak saçmalık olarak değerlendirilebilir” ifadelerini kullandı.

İnsanları ayrıştırma çabalarından vazgeçmeli

Milletvekili Gülaçar, “Can Ataklı gibilere tavsiyem, ayrımcı, İslamofobik ve demode fikirleriyle insanları ayrıştırma çabalarından vazgeçmeleridir. Can Ataklı yorum yaparken biraz kalbini ve beynini kullanma ihtiyacı hissetmesini isterdim. Beyin, bu söylemlerin Türkiye açısından geçmişte kaldığı anlamasını sağlar, kalp ise bu memleketin insanına, kendi insanına nefret duymaması gerektiğini hissettirirdi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
m.selim
m.selim - 4 ay Önce

Bence Osman gulacar.baltayi taşa vurdu!. Can ataklı virevunun rolünü oynayacak,firevun musaya ne demişti! Bakın Osman'ın bir öz geçmişi var dolayısıyla osman işin içinden çıkamaz,tehlikeli oyniyor!...

Uğur Bey
Uğur Bey - 4 ay Önce

Çok şaşırdım van millet vekili osman bey diye biri varmıydı bu adam sadece cumhurbaşkanı nın gözüne girmeye çalışıyor bakalım 2023 seçimlerinde van halkı sana birdaha oy verirmi. Zaten kimsede tanımıyor seni yalan olur gidersin

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241