banner279

Faruk Alpaslan: “Dünyada İnsan Kanı Değil, Kurban Kanı Aksın”

ALPASLAN, KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.

Faruk Alpaslan: “Dünyada İnsan Kanı Değil, Kurban Kanı Aksın”

İş adamı Faruk Alpaslan, “Bayramlar vesilesi ile pekişen birlik ve beraberliğimizin güçlenerek devam etmesini, dnyada insan kanı yerine kurban kanı akmasını, halkımızın sevdikleri ile birlikte huzurlu bir bayram geçirmesini diliyorum” dedi.
Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Faruk Alpaslan, dini bayramların coşkusu ve mutluluğunun insanlık ailesinin bütün üyeleri ve bütün Müslümanlarla birlikte yaşanması halinde anlamlı olacağını söyledi.  Alpaslan, “Bölgemizle birlikte İslam coğrafyasının ağabeyi konumunda olan biz de imtihandan geçiyoruz. Çünkü halkımızın arasına fitne sokmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler her gün yeni bir senaryo ve oyunla karşımıza çıkıyor. Kirli oyunlarını hayata geçirmek isteyenlere karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor. Barış ve huzura hasret kalan İslam coğrafyasının sokaklarında kurban kanı yerine Müslüman ve insan kanı akıyor. Tarih boyu bir birimize verdiğimiz değer ile ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu ile sıkıntılı günleri aştık. Bugünleri de inşallah aynı basiret ve irade ile birlik ve huzur içerisinde sağduyumuzla aşacağız. Bizi ayakta tutan, birlik ve beraberliğimizi sürdürmemizi sağlayan, inancımız, kültürümüz, örf ve adetlerimizi yaşama ve yaşatma çabamızı sürdürmeliyiz. Kurban Bayramı’nın İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine, hepimizin gözü önünde cereyan eden şiddet ve acımasızlığın, acı ve gözyaşının dinmesine, ülkemiz ve insanımız üzerinde şer güçler tarafından oynanmak istenen oyunların sona ermesine, kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.
Bayramlar vesilesi ile seyahatlerin ve trafik kazalarının da arttığına dikkat çeken Alpaslan, “Karayolu ile yapılan seyahatlerde, trafik kurallarının ihlali, sabırsız davranışlar ve yoğun trafik nedeniyle birçok kaza yaşanıyor. Kazalarda onlarca insanımız hayatını kaybediyor, sakat kalıyor veya yaralanıyor. Bayram mutluluğu acıya dönüşüyor. Ayrıca ciddi oranda maddi kayıplar da oluşuyor. En amaçsız meydana gelen kayıplar trafik kazaları ile oluşuyor. Biraz dikkat ve sabır ile güvenli bir şekilde yolculuk yapılabilir ve sevdiklerimizi üzmeyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140